YouTube’da Hikayeler Dönemi!

Başlığı okuduğunuz zaman gerçekten artık yeter dediğinizi duyar gibiyiz. Dünyanın en çok kullanılan video platformu YouTube’a hikayeler özelliği ekleniyor.

İlk olarak sosyal medyada hikayeler özelliği Snapchat ile girdi ancak daha sonra Instagram, Facebook ve WhatsApp’dan sonra YouTube’da bu işe el attı. Baktı hikayeler özelliği tutmuş dedi ve YouTube’a da yakında gelecek olan hikayeler özelliği artık bazı kullanıcılarından artık cılkı çıktı dedirtten bazı kullanıcılar tarafından da desteklenmekte.

YouTubeReels adını verdiği yeni bir hizmeti bünyesine katıyor. Kullanıcılar, artık Reels ile YouTube‘da kendi hikayelerini paylaşabilecek. Ancak diğer sosyal medya platformlarında ki gibi yayınlanan hikayeler, uygulamanın en üstünde değil. Bunun yerine, abone olduğunuz YouTube kanalının yepyeni bir sekmede görünecekler. Geçen günlerde Topluluk özelliği eklenmişti ve bu özellik ile birlikte kanalda yeni bir sekme eklenmişti.

Sıra YouTube’a Geldi!

YouTube'da Hikayeler Dönemi! YouTube'da Hikayeler Dönemi!

Google, YouTube‘daki Reels fikriyle, yaratıcıların kendilerini ifade etmelerini ve bir video çekmek zorunda kalmadan hayranlarıyla etkileşimde bulunmalarını sağlayan yeni bir yol sunmak olduğunu söylüyor. Bunlar birlikte gerçekten nasıl olacak merak konusu şimdiden. 30 saniyeye kadar birkaç hızlı videoyu çekip, yeni YouTube-y çıkartmaları da dahil filtreler, müzik parçaları ve metinler ekleyerek yeni hikayeler oluşturabilecekler.

YouTube’un bu özelliğinin diğer sosyal medya devleri Snapchat, WhatsApp, Facebook ve Instagram gibi platformlarında ki 24 saat geçerli olan hikayeler YouTube‘da videolar tamamen kalıcı oluyor. Reels, ilk başta 10 bin ve üstü aboneye sahip kanallara açılacak. Kullanıcılar Reels‘i beğenirse, YouTube bunları daha sık görmek istediğiniz bir işaret olarak algılayacak.

 

Göz atın:   Mac Pro'nun Tekerleği Sadece 3200 TL
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu