Yeni Sony RX100 Sonunda Mikrofon Girişine Sahip!

Sony’nin en yeni RX100 kamerası nihayet bir mikrofon girişi aldı.

Sony, geçen yıl yalnızca RX100 VI’ yı piyasaya sürmüş olabilir, ancak şirket zaten RX100 VII adlı güncellenmiş bir modelle geri döndü. Yeni model, A6400 ve A9‘ da piyasaya sürdüğü gerçek zamanlı izleme ve gerçek zamanlı oto fokus sistemlerinin yanı sıra uzun zamandır istenen harici bir mikrofon bağlantı noktasınada sahip.

RX100 VII’deki objektif geçen seneki modelle aynı: 8.3x’ e kadar optik zoom sağlayan f / 2.8-4.5 diyafram açıklığına sahip 24-200 mm zoom objektife sahip. 20 megapiksellik 1 inç sensör, A9′ da bulunan tam çerçeve sürümüyle benzer teknolojiyi kullanarak, daha iyi bir sensöre yükseltildi.

Yeni Sony RX100 Sonunda Mikrofon Girişine Sahip!

Fotoğrafçılara istedikleri çekimi yapma şanslarını daha iyi verecek şekilde tasarlanmış tek bir deklanşöre basarak, 90 fps‘ ye kadar yedi fotoğraf çeken yeni bir “Tek Seri Çekim Çekim Modu” da bulunmaktadır.

En önemli ekleme, eklenen 3,5 mm mikrofon bağlantı noktası olabilir. Bu, içerik oluşturucuların RX100 VII‘ yi kameranın tümleşik sonuçları hakkında endişelenmenize gerek kalmadan video kaydı için hepsi bir arada bir cihaz olarak kullanabilecekleri anlamına geliyor.

Sony, RX100 VII’ nin özellikle çalışanlara hitap edeceğini biliyor gibi görünüyor. Şirket aynı zamanda RX100 VII’ yi, el tipi bir tutuş içeren bir “Shooting Grip Kit” ile satacak, mikrofon tutucusu (ayrı olarak satılan mikrofon için) ve iki adet şarj edilebilir pil ile birlikte gelecek. Sony’ nin iddia ettiği video performansı ile halihazırda iyi olan RX100 VI ve öne bakacak olan flip-up ekrandan bile daha iyi olduğu rekabete hazır ve güçlü bir makineniz var.

RX100 VII, Ağustos 2019’ da yalnızca kamera olarak 1.200 Dolar’ a satışa sunulacak. İlerleyen zamanlarda, söz konusu Çekim Tutuş Kiti paketi 1.300 Dolar‘ a satışa sunulmuş olacak.

Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu