Yeni Sensörler Doğrudan İnsan Cildine Basılabilir - TeknoDiot.com

Yeni Sensörler Doğrudan İnsan Cildine Basılabilir

Abone Ol 
takipçi satın al
takipçi satın al

Çin’den bilim insanları, sensörleri doğrudan insan derisine basmak için bir yöntem sundu. Bu, ısıtma veya diğer ağrılı prosedürler gerektirmez.

Araştırmacılar, aşınmaya dayanıklı sensörlerin son yıllarda çok geliştiğini açıkladı. Şimdi saatlerden ve elektrotlardan çok daha doğru biyometrik ölçümler sağlayan bükülebilir cihazlara geçtik.

Bu nedenle, uluslararası bir araştırma ekibi, sensörleri ısıtmadan doğrudan insan cildine yazdırdı. Önceden, bunun için 300 santigrat derece sıcaklıklar kullanılıyordu, hasta bunlara acısız bir şekilde tahammül edemezdi.

Bu nedenle, araştırmacılar yardımcı katmanın, basılı materyalin formülünü değiştirdiler ve cildin artık doğrudan hastanın cildine basılabileceğini buldular. Oda sıcaklığında baskı için yardımcı katman, soyulabilir yüz maskelerinin ana bileşeni olan bir polivinil alkol macunu, yumurta kabuğundan oluşan kalsiyum karbonattan oluşur.

Katman, baskılı yüzeyin pürüzlülüğünü azaltır ve elektromekanik yetenekleri korurken bükülebilen ve bükülebilen ultra ince bir metalik desen katmanı oluşturur.

Sensörler, sıcaklık, nem, kan oksijen seviyeleri ve nabzı doğru ve sürekli olarak kaydedebilir. Araştırmacılar ayrıca, vücuttaki sensörleri, geçerken bir sinyal kombinasyonunu izlemek için kablosuz bir ağa bağladı.

Süreç aynı zamanda çevre dostudur. Sensör soğuk suda birkaç gün güçlü kalır. “Cihaz geri dönüştürülebilir, çünkü çıkarılması ona zarar vermez. Bu, özellikle yaşlılar ve bebekler gibi hassas cilde sahip kişiler için önemlidir. Cihaz kullanışlıdır ve insanlar veya çevre için ek bir yük oluşturmaz. “

Göz atın:   Roketsan’dan Uzaya Roket!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!