Yeni Şampiyon Zoe, Artık Vadide

7.23 yamasıyla aramıza katılan Zoe’ ye Alacakaranlığın Sureti diyorlar. İlk bakışta sevimli bir kız çocuğunu andıran Zoe aslında çok tehlikeli.

Şimdi gelelim Zoe’nin yeteneklerine. Zoe’nin pasifi Pırıltı Şenliği. Bu yetenek sayesinde Zoe yetenek kullandıktan sonra yaptığı ilk normal saldırıda düşmanına ilave büyü hasarı veriyor. Q yeteneği ise Uçarı Yıldız. Zoe ufak bir alandaki herkese hasar verirken pasifinden ilave hasarı da uygulayan bir yıldız gönderir Q yeteneğini tekrar kullandığında ise yıldızın yönünü havadayken değişir. Yıldızın hasarı düz bir hat üzerinde aldığı mesafe kadar artar. Yani rakibinize olabildiğince hasar verebilmek için yıldızı olabildiğince uzağa atmanız gerekiyor. Ve geldik Zoe’nin bence en güzel yeteneğin olan W yeteneğine.

Zeo Vadide!

Zoe’nin W yeteneği Büyü Hırsızı rakipleri bir sihirdar büyüsü yada bir eşya kullandığında yere büyü küresi düşürürler Zoe bu yeteneği sayesinde düşen küreleri toplar ve o büyüyü yada eşyayı bir kereliğine kullanır. Bazen Zoe nin öldürdüğü minyonlarda yere büyü küresi bırakır. Büyü küresi taşıyan minyonları sadece Zoe ve takım arkadaşları görebilir. Zoe W’su ile toplarığı sihirdar büyüsü yada eşya aktiflerini kullanırken kısa süreliğine hareket hızı kazanır ayrıca en yakındaki rakibine atışlar yapar her atış pasifinden ilave hasar kazanır. Bu yeteneğin bir bekleme süresi yok ancak kürenizin var.

https://teknodiot.com/riot-games-ekibi-yeni-mavi-oz-sistemini-acikladi-5734.html

Zoe’nin E yeteneği Hınzır Uyku Baloncuğu. Zoe isabet alan ilk hedefte patlayan bir top atar. Rakibe hasar verir ve onu uyuşuk hale getirir. Uyuşuk rakipler birkaç saniye sonra kısa süreliğine uyuyakalır. Uyuyan rakipler normalden daha fazla hasar alır ve bu esnada uyanır. Morgana’nın Zulüm Toprağı gibi zamanla hasar veren yetenekler rakipleri uyandırmaz ve ilave hasar vermez. Baloncuk kimseye isabet etmediğinde ise yerde tuzak olarak bir süre bekler.

Göz atın:   Fortnite V5.30 Güncelleme Notları

Bu yeteneği duvarların arkasından kullandığınızda ise ilave menzil kazanır. Zoe’nin Ultisi Bi’Ordayım Bi’ Burda. Zoe bu yeteneği sayesinde bir süre bekledikten sonra hedef noktaya ışınlanarak olduğu noktaya geri döner. Geri dönmeden önce yetenek kullanıp normal saldırı yapabilir ancak yürüyemez. Sıçra ve benzeri hareket yetenekleri kullansa bile Zoe her zaman başladığı yere döner. Bu yeteneğin bekleme süresi çoğu ultiye göre oldukça kısa yani bu yeteneği çatışmada birkaç defa kullanabilirsiniz.

Yeni Şampiyon Zoe, Artık Vadide

Riot Games’ in söylediğine göre Zoe oldukça zor bir kahraman ustalaşmak epey zaman alacak gibi görünüyor. Ama bu şampiyon ile çok güzel oyunların bizi beklediğine inanıyorum. Çünkü yetenek kombinasyonu oldukça fazla duruyor.

Daha detaylı bilgi ve Zoe’ nin oynanışını görmeniz için Riot Games‘ in hazırladığı tanıtım videosunu aşşağıya koyuyorum. GGWP dostlarım.

Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu