Yeni iPhone Modellerinin Tanıtım Tarihi Netleşmeye Başladı

Ağustos ayı bitmek üzereyken yepyeni iPhone modelleri ve tanıtım tarihi yavaş yavaş şekillenmeye başladı.


Eylül ayının ortalarına doğru tanıtılmasını beklediğimiz iPhone modelleri gerçeği yansıtırsa 12 Eylül’de düzenlenecek olan fuarla birlikte tanıtılması bekleniyor. Fransız bir radio kanalı olan “Europe1” FM radio kanalının haberine göre 12 Eylül’de Türkiye saatiyle birlikte saat 20.00’de fuarın başlayıp ilerleyen saatlerde de telefonların tanıtılması bekleniyor.

14 Şubat’ta ön siparişleriyle satışa sunulması beklenen 6.1 inç ekranlı iPhone modelinin fiyatı yurt dışında 699 dolardan alıcıya sunulacağı iddia ediliyor. Apple’nim bu modelde 3 GB RAM bellek diğer 5.8 inç ve 6.5 inç modellerinde ise 4 GB RAM bellek kullanması bekleniyor.

Yeni iPhone Modellerinin Tanıtım Tarihi Netleşmeye Başladı

Modellerin dahili depolama alanında fiyatların değişeceği gibi bu seferde dahili depolama alanını biraz daha artırarak 512 Gb’lik bir modelin gelebileceğini söyleyebiliriz. iPhone X in yeni ve güncel 5.8 inç modelinin fiyatının 899-949 dolar fiyatları arasında seyredeceği gözüküyor, 6.5 inçlik Plus modelinin de 999 dolardan alıcı bulabileceği belli oluyor.

Peki yeni model iPhone’lar nasıl olacak?

iPhone X Plus’ın iPhone X’dan daha uzun ve daha geniş olması bekleniyor. Aynı çentikli ekran özelliğini devam ettirecek olan iPhone X 2680 x 1248 piksel çözünürlükte OLED panelinin yer alacağı ifade ediliyor. Bataryaya gelecek olursak da iPhone X modelinde 2700 mAh bir batarya tercih ediyor olurken, iPhone X Plus modelinde 6.5 inç ekranın vermiş olduğu bir boyutla 3000 mAh kapasitesine çıkarılacağı bekleniyor.
Yeni iPhone Modellerinin Tanıtım Tarihi Netleşmeye Başladı
Bu modellerde işletim sisteminde her zamanki gibi bir tık artırarak A12 işlemcinin kullanılacağı, sınırlarını da zorlamanın zor olduğunu, daha iyi bir pil kullanımı ve performans sunacağı açıklanmıştır.

Göz atın:   İşte CES 2018 Etkinlik Takvimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu