Yeni iPhone Modellerinde Başka Bir İşlemci Kullanılacak! - TeknoDiot.com

Yeni iPhone Modellerinde Başka Bir İşlemci Kullanılacak!

Abone Ol 

Apple’ın ilk iPhone modelinden iPhone X modeline kadar kendi işlemcisi olan “Apple A” işlemcilerin yerini bir başka işlemci üreticisinin kendi işlemcileri yer alacak. 

takipçi satın al
takipçi satın al

Apple ile Qualcomm arasında devam etmekte olan hukuki savaş, akıllı telefon sektöründe tüm firmalar tarafından bilinmekte. Bugüne kadar iPhone modellerinde kullanılan modemler konusunda en büyük yükü Qualcomm üstlenirken, Intel’de Apple’a modem konusunda ciddi oranda destek sağlıyordu. Apple kendi ürettiği işlemcileri tüm iPhone modellerinde de kullanıyordu.

Yeni iPhone Modellerinde Başka Bir İşlemci Kullanılacak!

Ancak, Apple’ın Qualcomm ile olan ticari ilişkilerinin kötüye gitmesiyle birlikte Apple arayış içine girdi. Apple’ın siparişlerinin yüzde 50’sini Qualcomm’dan Intel’e aktardığı ve bu nedenle daha hızlı LTE yongalarına sahip olan iPhone modellerini geliştirmesine imkan tanıyacak yeni ortaklar bulması gerektiği belirtiliyor. Qualcomm’u bilmeyenler için söylelim, bu LG G6’da, Xioami Mi 6 gibi akıllı telefonlarda bulunan Snapdragon işlemcileri üreten şirket. Apple’ın, gelecek yıl tanıtacağı yeni modellerindeMediaTek üretimi yongalara yer vereceği iddia ediliyor. Bakalım neler olacak?

Göz atın:   Apple Ürünlerine Şok Zam!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL