Yeni iPhone Modellerinde Başka Bir İşlemci Kullanılacak! - TeknoDiot.com

Yeni iPhone Modellerinde Başka Bir İşlemci Kullanılacak!

Apple’ın ilk iPhone modelinden iPhone X modeline kadar kendi işlemcisi olan “Apple A” işlemcilerin yerini bir başka işlemci üreticisinin kendi işlemcileri yer alacak. 

Apple ile Qualcomm arasında devam etmekte olan hukuki savaş, akıllı telefon sektöründe tüm firmalar tarafından bilinmekte. Bugüne kadar iPhone modellerinde kullanılan modemler konusunda en büyük yükü Qualcomm üstlenirken, Intel’de Apple’a modem konusunda ciddi oranda destek sağlıyordu. Apple kendi ürettiği işlemcileri tüm iPhone modellerinde de kullanıyordu.

Yeni iPhone Modellerinde Başka Bir İşlemci Kullanılacak!

Ancak, Apple’ın Qualcomm ile olan ticari ilişkilerinin kötüye gitmesiyle birlikte Apple arayış içine girdi. Apple’ın siparişlerinin yüzde 50’sini Qualcomm’dan Intel’e aktardığı ve bu nedenle daha hızlı LTE yongalarına sahip olan iPhone modellerini geliştirmesine imkan tanıyacak yeni ortaklar bulması gerektiği belirtiliyor. Qualcomm’u bilmeyenler için söylelim, bu LG G6’da, Xioami Mi 6 gibi akıllı telefonlarda bulunan Snapdragon işlemcileri üreten şirket. Apple’ın, gelecek yıl tanıtacağı yeni modellerindeMediaTek üretimi yongalara yer vereceği iddia ediliyor. Bakalım neler olacak?

Göz atın:   Apple Kasten Yavaşlatılan iPhone'lar İçin Özür Diledi

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu