Yapay Zeka, Artık Yüzlerce Ünlünün Sesini Taklit Edebiliyor

AI yani yapay zeka yüzlerce ünlünün sesini taklit etmeyi öğrendi.

Yeni makine öğrenimi algoritması yüzden fazla oy kullanan ünlüleri simüle etmeyi sağlar. Bazıları zaten bu AI programının yasaklanmasını talep ediyor.

Araştırmacılar, Vocodes adlı yapay zeka destekli bir program sundular. Bu enstrüman politikacılar, bilim adamları ve sanatçılar da dahil olmak üzere yüzlerce ünlünün seslerini simüle edebilir – Donald Trump, Barack Obama, Brian Cranston, Danny DeVito, Elon Musk ve diğerleri. Bir sesi simüle etmek için kullanıcının metin girmesi ve bir ses seçmesi gerekir.

TheNextWeb zaten bu tür birkaç uygulama olduğunu not eder, ancak Vocodes oynatma için çok sayıda sesle etkileyicidir. Bununla birlikte, dezavantajları vardır – uygulama okuyamadığı bir kelimeyle her karşılaştığında, onu atlar. Bu kelimeler arasında “Tesla” ve “Elon Musk” da var.

Ancak, seslerin kalitesi karakterlere bağlı olarak değişir. “Yüksek Kalite” olarak adlandırılan sesler konuşmayı daha doğal ve dengeli bir şekilde simüle eder. Ancak, düşük kaliteli sesler Windows 2000 Metin Okuma uygulamasına benzer.

Yapay Zeka, Artık Yüzlerce Ünlünün Sesini Taklit Edebiliyor

Göz atın:   Corporis Ex Mentis Ratione Perfecta. Qui-vere Falsone Quaerere
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu