Yapay Zeka, Yüzlerce Ünlünün Sesini Taklit Edebiliyor - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

Yapay Zeka, Artık Yüzlerce Ünlünün Sesini Taklit Edebiliyor

Yapay Zeka, Artık Yüzlerce Ünlünün Sesini Taklit Edebiliyor

AI yani yapay zeka yüzlerce ünlünün sesini taklit etmeyi öğrendi.

Yeni makine öğrenimi algoritması yüzden fazla oy kullanan ünlüleri simüle etmeyi sağlar. Bazıları zaten bu AI programının yasaklanmasını talep ediyor.

Araştırmacılar, Vocodes adlı yapay zeka destekli bir program sundular. Bu enstrüman politikacılar, bilim adamları ve sanatçılar da dahil olmak üzere yüzlerce ünlünün seslerini simüle edebilir – Donald Trump, Barack Obama, Brian Cranston, Danny DeVito, Elon Musk ve diğerleri. Bir sesi simüle etmek için kullanıcının metin girmesi ve bir ses seçmesi gerekir.

TheNextWeb zaten bu tür birkaç uygulama olduğunu not eder, ancak Vocodes oynatma için çok sayıda sesle etkileyicidir. Bununla birlikte, dezavantajları vardır – uygulama okuyamadığı bir kelimeyle her karşılaştığında, onu atlar. Bu kelimeler arasında “Tesla” ve “Elon Musk” da var.

Ancak, seslerin kalitesi karakterlere bağlı olarak değişir. “Yüksek Kalite” olarak adlandırılan sesler konuşmayı daha doğal ve dengeli bir şekilde simüle eder. Ancak, düşük kaliteli sesler Windows 2000 Metin Okuma uygulamasına benzer.

Yapay Zeka, Artık Yüzlerce Ünlünün Sesini Taklit Edebiliyor

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


ZenFone 4 Ailesi Tanıtıldı! ZenFone 4 Max ve Max Pro Detayları!

Buğra Noyan

ASUS Yeni Mini Bilgisayarını Tanıttı!

Buğra Noyan

Xiaomi’nin Katlanabilir Telefonu Ortaya Çıktı

Buğra Noyan

1 yorum

Avatar
Ozan 30 Temmuz 2020 at 15:08

Sizin sayenizde ufkumuz açılıyor.

Cevap

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.