teknodiot.com
   
     

Xiaomi’den Redmi Ailesine Yeni Üye!

Xiaomi'den Redmi Ailesine Yeni Üye! Akıllı Telefon Haberleri Teknoloji Haberleri Xiaomi Haberleri

Çinli dev teknoloji Xiaomi’nin sevilen akıllı telefon serisi olan Redmi ailesine yeni bir üye için kolları sıvamış görünüyor. İşte detayları.

Çinli dev teknoloji devi Xiaomi şirketinin sevilen akıllı telefon serisi Redmi ailesine yeni bir üye eklemek için çalışmalar yapıyor. Xiaomi, ülkemizde de yavaş yavaş kullanılmaya başlanan markalar arasına girmeyi çalışıyor. Türk insanı Çinli şirket duyunca bir adım geri gider ancak bu marka o bilinen dandik markalardan değil. İnsanlar bunu anlamaya başladılar.

Xiaomi markasının  yeni telefonunu Redmi serisine gelecek ve Redmi 5 Plus diye isimlendirileceğini düşünüyoruz. Telefona ait olduğunu düşündüğümüz yeni görüntüler dijital ortama sızdı bu görüntülerde cihazın ön ve arka panelleri gözükmekte. Bu görüntülerden anladığımız kadarıyla cihazda tam ekran tasarımı uygulanmış.

https://teknodiot.com/iphone-xi-paramparca-ettiler-5010.html

Xiaomi'den Redmi Ailesine Yeni Üye! Akıllı Telefon Haberleri Teknoloji Haberleri Xiaomi Haberleri

Ekran tasarımının yanı sıra cihazın arka yüzünde dikey şekilde 2 kamera bulunmakta ve arka yüz tasarımı Note serisinin 3.telefonuna oldukça benzemekte tabiki ufak farklar bulunmakta led ışıklı kamera düzeni ve  parmak izi okuyucusu gibi  donanımsal tarafına bakacak olursak, Qualcomm’un Snapdragon 6625/630 işlemcisi yer alması beklenirken ayrıca, 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafızaya sahip olacağı tahminler arasında.