Xbox İçin Alexa ve Cortana Ses Desteği Geliyor!

Microsoft Amazon Echo cihazları ve Cortana hoparlörleri için tam gelişmiş Xbox One ses Asistanı desteğini getiriyor.

2013 yılında, orijinal Xbox One, tüm işletim sistemlerine sesli navigasyonu dahil ederken konsolun IR blaster aracılığıyla TV’nizi kontrol etmenizi sağlayan fütüristik ses destekli Kinect kamera ile birlikte sunuldu. IR blaster’ın beceriksizliği sonucunda konsolun perakende fiyatını şişirdi, ancak Microsoft’un sonunda Kinect’i paketten ve daha sonra geliştirmeden tamamen düşürmesine neden oldu.

Kinect‘in ölümüyle ilgili en sinir bozucu şeylerden biri, desteklenmeyen bir Xbox One S veya Xbox One X‘e yükseltilmiş olanlar için ses komutlarının kaybıydı ve şimdi durdurulan Kinect USB adaptörünü yakalayacak kadar hızlı değildi. Neyse ki, yeniden başlayarak bu işlevsellikten bazılarını geri alıyoruz.

Xbox İçin Alexa ve Cortana Ses Desteği Geliyor!

Alexa ve Cortana ile Xbox entegrasyonu, bu platformlardan birinde etkinleştirebileceğiniz bir beceridir. Oturum açtıktan ve Amazon hesabınız üzerinden ayarladıktan sonra, otomatik olarak Xbox konsolunuza internet üzerinden bağlanır. Muhtemelen 2013’ün yerli Kinect ses komutları kadar hızlı olmayacak olsa da, en azından desteklenecek ve kullanıcılara konsollarıyla etkileşim kurmak için daha geniş bir seçenek yelpazesi sunacaktır.

Ve bu çalışmayı elde etmek için pahalı bir Alexa veya Cortana hoparlörüne ihtiyacınız olmayacak; Android ve iOS’ta ki ilişkili cep telefonu uygulamaları veya Windows 10 PC aracılığıyla kullanabilirsiniz. Windows 10 Mobile’da bile çalışmaktadır.

Yeni becerilerin aslında Kinect’in bile sahip olmadığı birkaç hilesi var, çünkü Xbox’ın aslında çalışmaya başlamasını gerektirmiyorlar. Ses seviyesini ayarlamak, uygulamaları başlatmak, ekran görüntüleri ve klipleri almak ve Mikser yayınlarını başlatmak gibi standart şeyler, beklediğiniz gibi çalışır. Bununla birlikte, Kinect’in yeteneklerinin ötesine geçerek, “Cortana, Rocket League Başlat” diyebilirsiniz ve hoparlörünüz konsolunuzu açar, oturum açar ve oyunu powered-off eyaletinden başlatır. Bazı komutlar için,” Alexa, Xbox’a söyle “ilk komut olarak,” sesi aç ” gibi komutları çakışmaktan kaçınmak için söylemek zorunda kalacaksınız.”

Göz atın:   YouTube Artık Xbox Konsollarında HDR'yi Destekliyor
Abone Ol 

Rıfkı Erduran

teknodiot.com'da bana admin bey derler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu