WPA2 Şifreleme Türü Kırıldı!

Wi-Fi ağlarında kullanılan WPA2 şifreleme standardında ciddi bir açık keşfedildi. WPA2 şifreleme türü modemlerde genellikle görmekteyiz.

Daha çok evlerimizde, iş yerlerimizde gördüğümüz WPA2 şifreleme türü kırıldı! Mathy Vanhoef, günümüzde neredeyse tüm modern kablosuz ağlarda kullanılan WPA2 güvenlik standardında önemli bir açık bulduğunu duyurdu.

Android ve Linux platformlarının da bu açığa karşı en az savunmaya sahip. WPA2 şifreleme türü, sadece modemlerde kullanıldığını sanmayın. Tüm Wi-Fi ağlarında işe yarayan bu yöntem; kredi kartı bilgileri, e-posta şifreleri ve mesajlaşma verileri gibi hassas verileri çalmada kullanılabilir. Aman dikkat!

:: Windows XP ve Vista Kullanıcılarına Üzücü Haber!

:: Apple’ın Tüm iPhone Modelleri Karşı Karşıya!

Şunun altını çizmek gerek diye düşünüyoruz. WPA2 şifreleme türü herhangi bir sürümünü kullanan tüm ağların bu güvenlik açığına karşı savunmasız olduğu tahmin ediliyor.  Android işletim sistem akıllı telefonlar ve diğer cihazlarda daha savunmasız.

Buğra Noyan905 Posts

<p>TeknoDiot.com’un kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Sanat Tarihi bölümü okumakta. Fotoğrafçılığa da meraklı. Diğer girişimi ise; voilente.com</p>

0 Yorum

  Yorum Yap

  Login

  Welcome! Login in to your account

  Remember meLost your password?

  Don't have account. Register

  Lost Password

  Register