TeknoDiot
     
     
     

WordPress Siteniz için Önemli Düzenlemeler

Wordpress Siteniz için Önemli Düzenlemeler

WordPress’in önemli bir yapı kurulumu olan AMP, Google gibi dev bir arama motoru tarafından ön plana çıkmak için önemli bir yapı etkenidir. İçerisinde bulunduğumuz 2017 yılı itibari ile Google için SEO kriterlerini oluşturan yapılardan biri de AMP olmaktadır. Bu nedenle WordPress site sahibi AMP üzerinde de etkin bir çalışma sergilemek zorundadır. WordPress AMP kurulum aşamalarını yaparak sizlerde Google’nin gözünde değer kazanarak sitenizin SEO kriterlerinden birini hazır hale getirebilir ve bu alanda ileriye dönük sitenizin temelini sağlam atabilirsiniz. AMP yani açılımı ile Accelerated Mobile Pages olan yapı tamamen sitenizin hızlandırılmış mobil sayfaları niteliğini oluşturmaktadır.

WordPress AMP Kurulumu Hakkında Bilgi

WordPress AMP kurulumu yapabilmek için öncelikli olarak WordPress için geliştirilen AMP eklentisini kurmanız gerekmektedir. Sektör, kategori veya sitenizin yapı elementleri ne olursa olsun bu eklentinin kurulması olağan şart olmaktadır. AMP eklentisinin kurulumundan hemen sonrasında ise “Mobil Sayfalar” alanı sistemsel olarak geçiş yapmayı sağlayacaktır. Eklentinin aktif edilmesiyle birlikte WordPress sisteminize ait yönetim panelinde AMP eklentisi ayarlarına ait sekme de aktif ve kullanılabilir bir hale gelecektir. Site sayfalarının mobil olarak hızlı olmasını sağlamak SEO açısından da size katkı sağlayacaktır.

WordPress Child Tema Kurulumu

WordPress Child tema, bir diğer adıyla da cocuk tema olarak geçen bu özellik sitenizde var olan temalar için özelleştirilebilinen en iyi yöntemleri kapsamaktadır. Çocuk tema olarak da adlandırılan bu tema özelliği sayesinde üst tema yani ana temada bulunan tüm özellikler ve görünüm grafiklerini olduğu gibi haznesinde barındırmaktadır. Ayrıca ana temada yer alan özellikleri etkilemeksizin çocuk tema işleminde istediğiniz düzenlemeleri ve tüm ayarları yapabilirsiniz. Child temanın en güzel özelliklerinden bir diğeri de ana temanıza işleyeceğiniz olan tüm güncellemeler olması halinde Child tema kapsamında yaptığınız hiçbir düzenlemenin kaybolmamasıdır. Tüm değişimler ve düzenlemeler tamamen koruma altında kalmaktadır. Çocuk yani Child tema özelliği bu ve buna benzer oldukça faydalı özellikler kapsamında WordPress kullanıcıları için vazgeçilmez hale geliyor. Sayfalarınızın güncellemelerden etkilenmemesi için Child tema kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Adana Araç Kiralama Deneyimi

TeknoDiot Bey

Telefon Karşılaştırma Denince Akla Gelen Site

Uğur Aydemir

Sosyal Medyada Yükselin!

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.