TeknoDiot
     
     
     

Windows XP ve Vista Kullanıcılarına Üzücü Haber!

Windows XP ve Vista Kullanıcılarına Üzücü Haber!

Teknoloji devi Microsoft’un bir zamanların efsane işletim sistemi olan Windows XP ve Windows Vista kullanıcılarına üzücü haber geldi.

Windows işletim sistemlerinin bir zaman en çok kullanılan işletim sistemlerinden XP ve Vista için Mozilla Firefox’dan üzücü haber geldi. Microsoft’un tüm çabalarına rağmen, eski Windows sürümlerini kullanmaya devam eden bir kullanıcı kitlesi mevcut. Ülkemizde de şirketlerde ve kamunun bazı kısımlarında halen kullanılan bir işletim sistemi olduğunun altını çizelim.

Microsoft Windows XP için resmi desteği 2014, Windows Vista için desteği ise 2017 yılında resmen sonlandırmıştı. Yazılım üreticileri yani Mozilla gibi üreticilerde desteği çekilmiş bir işletim sisteminde daha ne yapacak ki? Mantıklı olan da bu karardı zaten.

Windows XP ve Vista Kullanıcılarına Üzücü Haber!

Google, Chrome tarayıcısında bu eski sürümlere verilen desteği 2016 yılında kesmişti. Mozilla ise Firefox tarayıcısındaki desteğini 2017 yılına kadar uzatmıştı. Ancak bugün bu haberden sonra artık Mozilla’nın efsanevi tarayıcısıda Windows XP ve Windows Vista’dan desteğini çekmiş durumda.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Vivo V17, Farklı Bir Tasarıma Sahip Olacak!

Hüseyin Ceylan

Turkcell Operatör İsmini Değiştirdi: “EvdeHayatVar”

Buğra Noyan

Galaxy A7 (2018) İçin Android 10 Güncellemesi Yayınlandı

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.