Windows XP ve Vista Kullanıcılarına Üzücü Haber! - TeknoDiot.com

Windows XP ve Vista Kullanıcılarına Üzücü Haber!

Abone Ol 

Teknoloji devi Microsoft’un bir zamanların efsane işletim sistemi olan Windows XP ve Windows Vista kullanıcılarına üzücü haber geldi.

Windows işletim sistemlerinin bir zaman en çok kullanılan işletim sistemlerinden XP ve Vista için Mozilla Firefox’dan üzücü haber geldi. Microsoft’un tüm çabalarına rağmen, eski Windows sürümlerini kullanmaya devam eden bir kullanıcı kitlesi mevcut. Ülkemizde de şirketlerde ve kamunun bazı kısımlarında halen kullanılan bir işletim sistemi olduğunun altını çizelim.

Microsoft Windows XP için resmi desteği 2014, Windows Vista için desteği ise 2017 yılında resmen sonlandırmıştı. Yazılım üreticileri yani Mozilla gibi üreticilerde desteği çekilmiş bir işletim sisteminde daha ne yapacak ki? Mantıklı olan da bu karardı zaten.

Windows XP ve Vista Kullanıcılarına Üzücü Haber!

Google, Chrome tarayıcısında bu eski sürümlere verilen desteği 2016 yılında kesmişti. Mozilla ise Firefox tarayıcısındaki desteğini 2017 yılına kadar uzatmıştı. Ancak bugün bu haberden sonra artık Mozilla’nın efsanevi tarayıcısıda Windows XP ve Windows Vista’dan desteğini çekmiş durumda.

Göz atın:   iPhone X Kullanıcıları Pil Ömrünün Azalmasından Dolayı Şikayet Etmeye Başladı

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Başa dön tuşu