TeknoDiot.com
   
   
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Windows 10 Kaç Milyon Cihazda Kullanılıyor?

Windows 10 Kaç Milyon Cihazda Kullanılıyor?

Windows 10 Kaç Milyon Cihazda Kullanılıyor?

Microsoft’un işletim sistemi olan Windows 10 kaç cihazda kullanılıyor? Windows sürümleri arasında en popüler olan Windows 10 sürümü olduğu kesin.

Microsoft, bu yılın Windows işletim sisteminin kaç cihazda çalıştığını  yapılan bir toplantıda Microsoft’un CEO’su  en yeni rakamları açıkladı. Microsoft markasının en iyi işletim sistemi olan Windows 10 Microsoft’un CEO’su Satya Nadella: Windows 10 kullanılma sayısının Tam 600 Milyon olduğunu açıkladı. Windows 10 sadece  bilindiğinin dışında  Bilgisayar, tablet, Xbox One konsolları, HoloLens kulaklıklar ve Surface Hub cihazları ve telefonları içeriyor. 

Windows 10 Artık 600 Milyon Cihazda Kullanılmakta

Şaşırtıcı bir şekilde milyonlarca kişi kullanıyor Microsoft ofisi her zaman gelişen bir şirket herkesin bildiği üzere pek çok windows kullanmışır  linux,ubuntu kullananların sayısı bir hayli azdır. buna nazaran Windows hemen hemen her evde kullanılmaktadır.

Windows 10 2017 yılının başlangıcında 500 milyon kullanıcıydı Microsoft ofisinin şuanki hedefi ise 2018 sitesinde  1 milyar kullanıcıya ulaşmak  ama Microsoft bu hedefin daha uzun bir süre alacağını hesapladı  sebebi ise Windows 10 ücretsiz sürümünden  ücretli sürüme geçince ve fiyatların bir hayli bütçeye göre fazla olduğundan Windows 10 kullanılma sayısı büyük bir hızla devam ederken ücretli sürüme geçildiğinde ise bir hayli düşüş yaşadı. Şirket’in bu durum yapabileceği şeyler mutlaka olacaktır.

 

 

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Haftanın PC Duvar Kağıtları #19

Buğra Noyan

Online Laboratuvar Üniversitelerde Siber Güvenlik Öğrencilerinin Hizmetinde

Buğra Noyan

Steam’de Yeni Dönem Başlıyor!

Buğra Noyan

1 yorum

Avatar
Burak 5 Şubat 2019 at 20:49

Windows 10 bu kadar kullanılıyor mu baya şaşırdım.

Cevap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.