Wikipedia: Türkiye’yi Özledik (VİDEO)

Wikipedia geçtiğimiz yılda yasaklanmış ve internet kullanıcıları tarafından çok tepki çekmişti.. Geçmiş aylar içerisinde ise uzun bir aradan sonra Wikipedia “We Miss Turkey” adında bir Hastag açıp profil resmine kocaman bir kırmızı yazı asmıştı.

Wikipedia Nedir?

2001 yılında kurulan Wikipedia, kullanıcılar tarafından ortaklaşa oluşturulan ve birçok dilde içeriğin olduğu ücretsiz bir internet ansiklopedisi olarak internetin en çok ziyaret edilen web siteleri arasında yer alıyor. Bu site milyonlarca internet kullanıcısına bilgi kaynaklığı ediyor. Bu Dünya için pek çok yerde gerekli hatta zorunlu bir site olarak görülüyor. Bu sebeple Wikipedia, oldukça önemli bir bilgi kaynak sitesidir. Bilgileri kullanıcılar tarafından değiştirilebilen lakin istenildiği gibi değiştirilemeyen (onay gerektiren) edit özelliğine sahip bir site. Bu yönden güncel bilgiler vermektedir.

Wikipedia: Türkiye'yi Özledik (VİDEO)

[ilgiliicerik icerik_id=”12790″]

Türkiye’de kapalı olan Wikipedia sık sık gündeme gelinmesiyle biliniyor. Bu işlemden sonra Bu olay sadece Türkleri değil, tüm dünyadaki insanların ilgisini çekmişti. Wikipedia Türkiye’ye geri dönme konusunda çok ısrarlı ve bu konu üzerine YouTube’da yeni bir video paylaştı.

YouTube’da konu ile ilgili bir video hazırlanarak paylaşıldı. Videonun ismi ise Türkçe’ye çevirirsek,  “Türkiye’yi özledik” mesajını gönderdi kullanıcılarına. Anıtkabir olmak üzere Türkiye’nin en çok tanınan bölgelerinden görüntüler paylaşan Wikipedia, “Türkiye olmadan Dünya kaybeder” ifadesini kullandı. Dünyanın farklı ülkelerinden farklı dillerle “Türkiye’yi özledik” diyen insanlara da yerilmesi gerçekten dikkat çekti. Yayınlanan videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”16507″]

Göz atın:   En Çok Kazanan YouTuber(lar) Belli Oldu
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu