TeknoDiot.com
   
     

WhatsApp’ın iOS Sürümünde Büyük Sorun!

WhatsApp'ın iOS Sürümünde Büyük Sorun! iOS Haberleri Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri Yazılım Haberleri

WhatsApp, dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak liderlikte. WhatsApp iOS versiyonununda büyük sorun! Detaylar haberimizde.

Dünya genelinde 1 milyara aşkın kullanıcısı olan WhatsApp’ın medya dosyalarının yedeklenmesi birçok kullanıcı için oldukça önemli. Android tarafında yedekleme için Google Drive tercih edilirken iPhone, iPad ve tabi diğer iOS cihazlar için iCloud servisini kullanıyor. Ancak, son zamanlarda da iOS WhatsApp kullanıcıları iCloud’a yedekleme yapılmadığından şikayetçi. Bu yedekleme sorunu şöyle çözülebiliyor. iOS cihazlarda WhatsApp yedeklemesini hücresel bağlantı yerine bir kablosuz ağ kullanmalarını tavsiye ediyor. Sonrasında ise yedekleme sıklığı ayarını kontrol etmek gerekiyor.

Samsung Galaxy S9 Çalışırken Görüntülendi

WhatsApp'ın iOS Sürümünde Büyük Sorun! iOS Haberleri Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri Yazılım Haberleri

iOS kullanıcıları mobil cihazları ile Ayarlar > iCloud > Depolama yolunu izleyerek doluluk oranını kontrol edebilir, eğer yer kalmamışsa bu kısımdan gereksiz verileri silebilirler. Bu dediklerimiz çözümleride olmazsa iCloud servisinde bir sorun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Apple’ın resmi internet sitesinde bulunan System Status bölümünden tüm servislerinin durumunu gözlemleyebilirsiniz.