TeknoDiot.com
   
     

WhatsApp’a Bir Yenilik Daha Geliyor

WhatsApp'a Bir Yenilik Daha Geliyor İnternet Haberleri Sektörel Haberler Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a yeni bir özellik daha geliyor. WhatsApp’a doğrulanmış işletme hesapları geliyor.

kullanıcıların işletmelerle iletişim kurmasını sağlamak için yeşil onay rozetine sahip işletme hesaplarını devreye sokmaya hazırlanıyor. İnternet üzerinden yaptığımız alışveriş ve ticaretlerde artık işletmelerin dahi WhatsApp hattı bulunuyor. Bundan dolayı da işletme hesapları devreye sokulacak.

WhatsApp yayınladığı açıklamada yakında işletmelere özel “yeşil onay rozeti” ile doğrulanmış hesaplara sahip olacaklarını açıkladı. Diğer popüler sosyal medya uygulamalarında da buna benzer bir özellik yer almakta Facebook, Twitter ve Instagram‘da da ünlü ve popüler isimlerde yer alan mavi tık özelliği bulunuyor.

WhatsApp kullanıcıları işletmelerin numaralarını rehberlerine nasıl kaydetmişlerse, sohbette de o şekilde görecekler. Aslında bu konuda pek bir şey değişmiyor. Ama burada yeni özellik devreye giriyor. İşletmenin numarası rehbere kayıtlı değilse görülecek isim işletmenin kendi koyduğu isim görülecek. Ayrıca WhatsApp, kullanıcılara işletmeleri engelleme seçeneği de sunacak. Bu yeni özellik yakın zamanda yayınlanacak güncelleme ile gelmesi bekleniyor.

WhatsApp'a Bir Yenilik Daha Geliyor İnternet Haberleri Sektörel Haberler Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri