TeknoDiot
     
     
     

WhatsApp Web Masaüstü Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Masaüstü Nasıl Kullanılır?

Bir buçuk milyarı aşkın birey tarafınca kullanılan WhatsApp’ın masaüstü programı da çoğu kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

Peki WhatsApp’a bilgisayar üzerinden ulaşmanızı elde eden WhatsApp Web nasıl kullanılır? WhatsApp Web’in avantajları ve dezavantajları nelerdir? WhatsApp Web’e dair merak edilenleri sizler için derledik.

WhatsApp üç yıl önce yayınladığı güncellemelerle WhatsApp Web kullanımını yayınladı. IOS Android Windows Phone ve Blackberry cihazları farklı platformlarda kullanmaya yarayan Whatsapp Web’i bilgisayardan nasıl kullanacağını sizlere anlatacağız.

WhatsApp Web nedir?

Mobil telefonlarımızda kullandığımız uygulamayı aktif olarak bilgisayar tablet gibi platformlarda kullanamaya yarayan bir internet sitedir.

WhatsApp Web’e nasıl bağlanılır?

  • 1. Tarayıcıda https://web.whatsapp.com adresini açın.
  • 2. Telefonunuzda WhatsApp uygulamasını çalıştırın açın.
  • Android’li telefonlarda Sohbet ekranındayken Menü > WhatsApp Web’e dokunun.
  • iPhone’da ise Ayarlar > WhatsApp Web’e dokunun.
  • 3. Telefonun kamerasını PC’nizin monitörüne yönlendirerek ekrandaki QR kodunu okutun. Artık WhatsApp web’i kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • WhatsApp Web, telefonunuz üzerinden çalıştığı için onu kullandığınız sırada telefonun bağlantısını kesmemeniz gerekiyor. Bunun yanında fotoğraf ve video gönderiyorsanız, veri tüketimini azaltmak için telefonunuzu Wi-Fi üzerinden internete bağlamayı tercih edebilirsiniz.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


WhatsApp’deki RCE Android Cihazlara Etki Ediyor

Umut Bilgen

YouTube Gaming Fişi Çekiliyor! İşte Kapanma Tarihi

Buğra Noyan

Medyada Daha Fazla Yer Almanın 5 Yolu

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.