WhatsApp Web Masaüstü Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Masaüstü Nasıl Kullanılır?

Abone Ol 

Bir buçuk milyarı aşkın birey tarafınca kullanılan WhatsApp’ın masaüstü programı da çoğu kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

takipçi satın al
takipçi satın al

Peki WhatsApp’a bilgisayar üzerinden ulaşmanızı elde eden WhatsApp Web nasıl kullanılır? WhatsApp Web’in avantajları ve dezavantajları nelerdir? WhatsApp Web’e dair merak edilenleri sizler için derledik.

WhatsApp üç yıl önce yayınladığı güncellemelerle WhatsApp Web kullanımını yayınladı. IOS Android Windows Phone ve Blackberry cihazları farklı platformlarda kullanmaya yarayan Whatsapp Web’i bilgisayardan nasıl kullanacağını sizlere anlatacağız.

WhatsApp Web nedir?

Mobil telefonlarımızda kullandığımız uygulamayı aktif olarak bilgisayar tablet gibi platformlarda kullanamaya yarayan bir internet sitedir.

WhatsApp Web’e nasıl bağlanılır?

  • 1. Tarayıcıda https://web.whatsapp.com adresini açın.
  • 2. Telefonunuzda WhatsApp uygulamasını çalıştırın açın.
  • Android’li telefonlarda Sohbet ekranındayken Menü > WhatsApp Web’e dokunun.
  • iPhone’da ise Ayarlar > WhatsApp Web’e dokunun.
  • 3. Telefonun kamerasını PC’nizin monitörüne yönlendirerek ekrandaki QR kodunu okutun. Artık WhatsApp web’i kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • WhatsApp Web, telefonunuz üzerinden çalıştığı için onu kullandığınız sırada telefonun bağlantısını kesmemeniz gerekiyor. Bunun yanında fotoğraf ve video gönderiyorsanız, veri tüketimini azaltmak için telefonunuzu Wi-Fi üzerinden internete bağlamayı tercih edebilirsiniz.
Göz atın:   WhatsApp, Microsoft Store Veda Etti!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu