WhatsApp Verilerinizi iOS'tan Android'e Aktarma

WhatsApp Verilerinizi iOS’tan Android’e Aktarma

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya mecrası haline gelen WhatsApp’ı eğer iOS cihazda kullanıp daha sonra o iOS’da yer alan verilerinizi Android’e nasıl aktarırsınız?

İnternet üzerinde birçok yöntem mevcuttur. Bunlardan biri de aşağıda yapacağınız yöntem. Lafı fazla uzatmadan sizleri rehber ile baş başa bırakıyoruz.

[ilgiliicerik icerik_id=”17674″]

WhatsApp Verilerinizi iOS'tan Android'e Aktarma

[ilgiliicerik icerik_id=”20690″]
  1. Öncelikle bilgisayarınıza iTunes’u indirip bütün verilerinizi yedekleyin. (şifrelememe olmasına dikkat edin)
  2. Bilgisayarınıza iBackupViewer programını indirin. Yedeklediğiniz için telefonunuzun ismi ilk başta yazar ona çift tıklayarak alt menüleri açın. Daha sonra Raw Data olan bölüme tıklayarak ChatStorage.sqlite dosyasını yeni bir klasöre çıkarın. Medyalarınız içinse üst taraftan en aşağıya inerek net.whatsapp.Whatsapp klasörüne tıklayın. Alttaki kutuda o klasörün içindekileri göreceksiniz. Library/Media/… ile başlayan ilk dosyayı ve son dosyayı işaretliyin(bu dediğim ile ilk dosyadan son dosyaya kadar bütün fotoğrafları seçmiş oluyosunuz merak etmeyin) daha sonra demin oluşturduğumuz klasörün içine bunu da atıyoruz ve ikinci adım bitiyor.
  3. Android cihazınızın kendi depolamasına bu dosyaları attıktan sonra WazzapMigrator uygulamasını indiriyoruz(!!google play fiyatı 11.90 tl)
  4. Uygulamamızı indirdikten sonra açtığımızda zaten ChatStorage.sqlite dosyasını görecek ama medya dosyasını kendiniz seçeceksiniz.(İlk önce yukarıdaki üç noktaya tıklayın ve Select Media Folder’a basın. Karşınıza çıkan ekranda WAZZAPMİGRATOR FOLDER ı seçin.Daha sonra net.whatsapp.Whatsap–>Library–>Media ve en alttaki seçenek olan Choose Media’yı seçin ve play tuşuna basın ve gerisini o halledecek.
  5. ve son Adım-(İlk önce alttaki notu okuyun!) Telefonunuza whatsapp ı kurun ve açtığınızda verileri geri yükleyi seçin ve artık mesajlarınız aktarılmıştır.
    ÖNEMLİ!! –> Eğer cihazınızdaki google hesabına daha önceden bir whatsapp yedeklemesi yaptıysanız drive.google.com’ a giderek bütün whatsapp verilerinizi silin değilse ilk olarak eski mesajlarınızı yüklemiş olacaksınız ve iphone’unuzdaki hiçbir mesaj gelmeyecek.
Göz atın:   Koronavirüs İçin Türk Kızılay ve TikTok İş Birlikteliği

* Yaşayabileceğiniz veri kaybından teknodiot.com sorumlu değildir.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu