TeknoDiot
     
     
     

WhatsApp İçin Önemli Bir Yenilik Daha

WhatsApp İçin Önemli Bir Yenilik Daha

Dünyanın en çok kullanılan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp için önemli bir yenilik daha geldi. WhatsApp’a gelen güncelleme daha çok gruplar ile ilgili.

WhatsApp için özellikle grupları ve grup yöneticilerini ilgilendiren önemli bir güncelleme sunulmuş durumda. İşte, iOS ve Android uygulamaları için WhatsApp grup özellikleri güncellemelerinin detayları. Gelen yenilikler ile birlikte grup özellikleri artık daha fazla kontrol sunuyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”17379″]

Yöneticiler artık grup bilgisi altına amaç veyabaşlıklar odaklı detayları girebiliyor. Kullanıcılar geri kalmama olanağı sağlayan özellik için sohbetin sağ alt köşesindeki @ tuşundan faydalanabilecek. Yeni katılımcı arama özelliği ise kullanıcıların grup bilgileri sayfasındaki bir arama çubuğu ile gruptaki bir kişiyi bulmasını kolaylaştırıyor. WhatsApp’a gelen yeniliklerin tam listesi hemen aşağıda;

[ilgiliicerik icerik_id=”16884″]

• Eğer bir grup yöneticisi iseniz, yönetici haklarını diğer katılımcılardan kaldırabilirsiniz. “Grup bilgisi” bölümünde yöneticiyi seçin ve “Yöneticilikten çıkart”‘a dokunun.
• Grup yöneticileri artık “Grup bilgisi”‘ne gidip “Grup ayarları”‘na dokunarak grubun konusunu, simgesini ve açıklamasını kimin değiştirebileceğini seçebilir.
Grup yöneticileri diğer grup yöneticilerin “yönetici” yetkilerini kaldırma olanağına da sahip olacak. Ayrıca, grubun kurucuları başlattıkları gruplardan kovulamayacak. Platform, kullanıcıların ayrıldıkları gruba sürekli olarak tekrar eklenmesini önleyecek bir koruma yöntemi de sunduklarını ifade ediyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Facebook, Instagram ve WhatsApp’ta Kesintiler Hakkında Açıklama Yapıldı

Uğur Aydemir

WhatsApp iOS Sürümü Güncellendi! İşte Gelen Yenilikler

Buğra Noyan

Hosting ya da Barındırma Nedir? Neden İhtiyaç Duyulur?

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.