WhatsApp İçin Önemli Bir Yenilik Daha

WhatsApp İçin Önemli Bir Yenilik Daha

Abone Ol 

Dünyanın en çok kullanılan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp için önemli bir yenilik daha geldi. WhatsApp’a gelen güncelleme daha çok gruplar ile ilgili.

WhatsApp için özellikle grupları ve grup yöneticilerini ilgilendiren önemli bir güncelleme sunulmuş durumda. İşte, iOS ve Android uygulamaları için WhatsApp grup özellikleri güncellemelerinin detayları. Gelen yenilikler ile birlikte grup özellikleri artık daha fazla kontrol sunuyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”17379″]

Yöneticiler artık grup bilgisi altına amaç veyabaşlıklar odaklı detayları girebiliyor. Kullanıcılar geri kalmama olanağı sağlayan özellik için sohbetin sağ alt köşesindeki @ tuşundan faydalanabilecek. Yeni katılımcı arama özelliği ise kullanıcıların grup bilgileri sayfasındaki bir arama çubuğu ile gruptaki bir kişiyi bulmasını kolaylaştırıyor. WhatsApp’a gelen yeniliklerin tam listesi hemen aşağıda;

[ilgiliicerik icerik_id=”16884″]
• Eğer bir grup yöneticisi iseniz, yönetici haklarını diğer katılımcılardan kaldırabilirsiniz. “Grup bilgisi” bölümünde yöneticiyi seçin ve “Yöneticilikten çıkart”‘a dokunun.
• Grup yöneticileri artık “Grup bilgisi”‘ne gidip “Grup ayarları”‘na dokunarak grubun konusunu, simgesini ve açıklamasını kimin değiştirebileceğini seçebilir.
Grup yöneticileri diğer grup yöneticilerin “yönetici” yetkilerini kaldırma olanağına da sahip olacak. Ayrıca, grubun kurucuları başlattıkları gruplardan kovulamayacak. Platform, kullanıcıların ayrıldıkları gruba sürekli olarak tekrar eklenmesini önleyecek bir koruma yöntemi de sunduklarını ifade ediyor.
Göz atın:   Çiftlik Bank Filmi Geliyor: Çift'lik Bank Tosun Firarda

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu