WhatsApp İçin Görülmemiş Karar

Dünyanın popüler mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olan WhatsApp için görülmemiş bir karar. WhatsApp dünyada 1 milyar kullanıcısı olan bir uygulamadan bahsediyoruz.

Kullanıcılar WhatsApp söz konusu olduğunda her zaman dikkatli olmak gerekiyor. Karar gerçekten şuana kadar hiç görülmemiş bir karar. İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi dava yoluna gitti. Av. Murat Eltutantarafından yapılan şikayet üzerine, Türkiye’de bulunan bir İtalyan firmaya “Bilişim Sistemleri, Banka veya Kredi Kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık” suçundan dolayı dava açıldı.

https://teknodiot.com/lifecell-son-smsleri-uzaya-gonderiyor-8378.html

WhatsApp’da gerçekten ciddi şekilde dolandırıcılık söz konusu. “WhatsApp uygulamanızın süresi dolmak üzere, yenileyiniz.” şekilde gelen mesajlar uzun bir süredir takipsizlik kararından dolayı sonuçsuz kalıyordu. Kararlarla bunun önüne geçilmek istenmekte. Av. Murat Eltutan da halkın elindeki dolandırıcılık mesajlarını yargı ile paylaşmasını istiyor ve aynı zamanda davayı da takip etmelerini öneriyor.

Göz atın:   Facebook Fotoğraf Yedekleme Nasıl Yapılır?
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu