WhatsApp Grup Görüntülü Konuşma Özelliği Geliyor

WhatsApp kullanıcıları tarafından merakla beklenen Grup içi görüntülü konuşma sistemi, nihayet WhatsApp test kullanıcıları için sunulmuş durumda.

Eğer başarılı bir şekilde test aşamasını geçerse tüm WhatsApp kullanıcıları bu grup içi görüntülü konuşma sisteminden faydalanabilecek. Test eden üyelerden gelen mesajlara göre oldukça verimli olduğu da belirtiliyor.

Dünyanın en büyük sosyal medya firmalarından biri olan Facebook’un, yine oldukça popüler olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a bir yeni özellik daha geliyor. Geçtiğimiz şubat aylarında üzerinde çalışmalar başlatıldığı haberleri gelen grup için görüntülü konuşma sistemine dair herhangi bir bilgi bu zamana kadar bizlere yansımamış olsa da referans kodları paylaşıma açılmıştı.

Bir anda yapılan bir güncelleme açıklaması ile birlikte hem iOS hem de Android kullanıcıları için kullanıma açılan Grup içi görüntülü konuşma sistemi, WhatsApp Kullanıcılarını oldukça mutlu edecek.

[ilgiliicerik icerik_id=”17674″]

WhatsApp Grup Görüntülü Konuşma Özelliği Geliyor

Uygulama şu an için sadece bir test grubuna aktif halde sunulurken, Beta kullanıcıları maalesef bu teste tabii tutulmadı. Bu sebeple bu yeni özelliği kullanmak isteyen bireylerin öncelikle test sürümün başarılı bir şekilde tamamlanmasını beklemek zorunda.

WhatsApp Grup Görüntülü Konuşma Nasıl Başlatılır?

WhatsApp Grup Görüntülü konuşma sistemini başlatmak için öncelikle aynı grupta yer aldığınız bir kişiyle görüntülü bir arama gerçekleştirmeniz gerekiyor. Daha sonra yukarı dağ kısımda yer alan kişi ekleme butonu sayesinde 2 kişiye kadar bu gruba görüntülü konuşma arkadaşı ekleyebilirsiniz.

Şu an için maximum 4 kişi ile grup görüntülü konuşma sistemini sunabilen WhatsApp, ileri ki dönemlerde bu sayının artabileceğinin de müjdesini verdi. Eğer yukarı sağ üst köşede kişi ekleme butonunu görüyorsanız. Sizde bu şanslı kişiler arasındasınızdır ve uygulamayı test ediyorsunuz anlamına geliyor. Az da olsa böyle bir şansınızın olduğunu da hatırlatmak da fayda var.

Göz atın:   Bulut ve Veri Merkezi İhtiyaçları Artıyor

WhatsApp Grup Görüntülü Konuşma Özelliği Geliyor

Test kullanıcı olup olmadığınızı anlamanın en önemli yolu ise WhatsApp sürümünüzü iOS veya Android tabanlı olması fark etmeksizin en güncel sürüme getirmeniz gerektiğidir. Yani uygulamanızı güncelledikten sonra konuşma esnasında sağ üst köşede böyle bir butonun olup olmadığını kontrol edebilir, varsa test sürümünde olduğunuzu anlayarak kullanabilirsiniz.

Abone Ol 

Rıfkı Erduran

teknodiot.com'da bana admin bey derler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu