WhatsApp, Android İçin Kolları Sıvadı

Facebook, WhatsApp’ı satın aldıktan sonra oldukça güzel bir yol aldı ve almaya da devam ediyor. WhatsApp Android kullanıcıları için yeni bir özellik daha geliştiriyor. WhatsApp’a gelecek olan yeniliğin detaylarına gelin bakalım.

Dünyanın en çok kullanılan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp için önemli bir yenilik daha yolda. Bu özellik aslında sadece Android kullanıcıları için geçerli olacak. Bu gelecek yeni özellik sadece Android kullanıcıları için geçerli olacaktır. WhatsApp uygulaması sık sık yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor. Şirket en son yaptığı 2.18.214 sürüm numarasına sahip beta güncellemesi ile Android tabanlı cihazlara bildirim paneli üzerinden “okundu olarak işaretle” özelliğini getirdi. Beta güncellemesi öncesinde Android kullanıcıları WhatsApp üzerinden bir mesaj aldıklarında bildirim panelindeki “cevapla” butonuyla doğrudan yanıt verebiliyor ya da mesajı sağa sola kaydırıp yok sayabiliyordu.

[ilgiliicerik icerik_id=”20642″]

Bazı Kullanıcılar Beğenmeyecek!

WhatsApp, Android İçin Kolları Sıvadı

[ilgiliicerik icerik_id=”20605″]

Bu özellik daha da zorlaşacak diyebiliriz. Yenilik desek de bazı kullanıcılar bunu beğenmeyecektir. Artık aynı sohbetten gelen mesajları uygulamaya giriş yapmadan cevaplayamayacaksınız. Yani yenilikle birlikte bildirim paneli üzerinden okundu olarak işaretlemek mümkün hale geldi. “Okundu olarak işaretle” butonuna tıklandıktan sonra karşı tarafta mesajın okunduğunu belirten mavi tik görünecek.

Şuanda bu özellik beta sürecinde, beta sürecinde kayıtlı olan kullanıcılar için bu özellik şuanda kullanılmakta. Bu da WhatsApp’ın yakın zamanda Android platformundaki WhatsApp uygulamasını “okundu olarak işaretle” özelliğiyle güncelleyeceği anlamına geliyor. WhatsApp ilerleyen zamanlarda yine Android’de bildirim paneline “sohbeti sessize al” butonu ekleyeceğini de belirtti. Bu şekilde kullanıcıya bir sohbetten gelen mesajlardan rahatsız olduğunda uygulamaya giriş yapmadan o sohbeti sessize alma imkanı tanınacak. Bu özellik güzel diyebiliriz diğerine nazaran.

Göz atın:   İnternet Üzerinde En Çok Dinlenen Şarkılar Listelendi
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu