TeknoDiot
     
     
     

Web Tasarımın Adresi: Penta Yazılım

Web Tasarımın Adresi: Penta Yazılım

Günümüzde artık sadece bir web sitesine sahip olmak yeterli değildir. Bu web sitesinin temel bazı özelliklere sahip olması ve hatta rakiplerinde olmayan özellikler sunması, profesyonel web tasarım yapılmış olması gereklidir.

Zira son 10 yılda, e-ticaret sektöründeki rekabet son derece artmıştır ve fark yaratamayan web sitelerinin rakipleri karşısında dikkat çekmesi mümkün değildir. İyi bir web sitesinde olması gereken özellikler, şu şekilde belirlenebilir:

  • Kullanması Kolay, Sezgisel Bir Arayüz. Bir web sitesi, karmaşık menü sistemlerine sahip olmamalı, ilk defa ziyaret eden kişiler tarafından dahi kolayca kullanılabilmelidir. Bir sayfadan diğerine geçmek, görselleri görüntülemek gibi işlemler basitçe halledilebiliyor olmalıdır. UX/UI tasarımı olarak bilinen bu durum, sitenin hızlı yüklenmesini de ilgilendirecektir.
  • Elektronik Ödeme Altyapısı. E-ticaret ile uğraşan web sitelerinin muhakkak bir elektronik ödeme altyapısı sahibi olması gereklidir. Bu altyapı, artık sadece kredi kartları ile sınırlı değildir. Web sitesinin, giderek yaygınlaşan elektronik cüzdan sistemleri ile ödeme yapılabilmesine de destek vermesi önemlidir.
  • SEO Uyumlu İçerik. Görsellik ve tasarım kadar önemli, hatta bazı bakımlardan daha önemli bir husus varsa, o da içeriktir. Burada kastedilen, basitçe web sitenizdeki sayfalarda yer alan metinlerdir. Ancak bu metinlerin belirli bir tekniğe uygun yazılması ve yine belirli bir uzunlukta olması gereklidir. Diğer türlü, arama motorlarının ilgisini çekmek ve sonuçlarda ilk sıralarda çıkmak mümkün olmayacaktır.Web Tasarımın Adresi: Penta Yazılım

Günümüz internet ağlarının ve mobil teknolojisinin gelişim göstermesi ile birlikte kurumsal alanlarda da değişim rüzgarlar esmektedir. Firmamız ile iletişime geçen tüm kişi ve kurumlara Gebze web tasarım seçeneklerini sunmakta olan bir firma olan Penta Yazılım, yüksek donanımlı ara yüzler ile birlikte müşteri ve ziyaretçilerin ilgisini çeken bir alt yapı hizmeti aktarmaktayız. Böylece ürün ve hizmet tanıtımlarında marka değerinizi yükseltebilirsiniz. Aynı zamanda SEO uyumlu tasarımlar ile birlikte internet aramaların başı çekebilirsiniz.

İstanbul merkezli olarak çalışan web tasarım firmaları diğer illerde çalışan firmalardan bir önde oluyor. Hem ticaret hacminin fazla olması, dolayısıyla da firma sayısının fazlalığı, hem de kaliteli eleman sayısının fazla olması sebebiyle profesyonel web tasarım uzmanı bulmanın kolay olması Gebze web tasarım firmalarını bir adım öne geçiriyor. Tabi ki diğer büyükşehirlerde hatta Anadolu’nun çok küçük illerinde de bazı istisnalar var ve kesinlikle kaliteli web tasarım işleri yapıyorlar, fakat sayılarının oldukça az olduğunu söyleyebiliriz. Gebze web tasarım merkezi olarak düşünülebilir ancak bunun avantajları olduğu gibi pek çok dezavantajı da var. Örneğin firma sayısı ne  kadar çok artarsa işini kötü yapan firmaların sayısı da artmış oluyor, bu durum da sektörün adının kötüye çıkmasına sebep olabiliyor.

Kısacası web tasarım yaptırmak ve internet dünyasında yer almak firmalar için önemli ancak kişiler veyahut kurumlar, böyle bir adım atarken çok dikkatli olmalılar. Büyükşehirlerde özellikle İstanbul’da web sitesi tasarımı yaptıracak kişiler, firma konusunda oldukça fazla alternatife sahip oldukları gibi seçim yapma ve doğru firmayı bulma konusunda zorluk yaşamaktalar.

Her şey yalın, anlaşılır ama bir o kadar çarpıcı olması için tüm çabalarımızı ve enerjimizi web seçeneklerine aktarmaktayız. Bununla birlikte uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Bu site sayesinde marka değerini ivmeli bir şekilde gösterebilir ve kimliğini geleceğe taşıyabilirsiniz. Seçeneklerimiz içerisinde hem arka plan hem de ön yüz bulunmaktadır. Böylelikle web siteleriniz hem donanımlı hem de yüksek çözünürlüklü olarak hizmet verecektir.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Klavyede Hızlıların Adresi: OnParmak.org

Uğur Aydemir

Silinen Dosyaları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

TeknoDiot Bey

Tarayıcı Oyunlarının Popüler Adresi: Eyzi

TeknoDiot Bey

4 yorumlar

Avatar
fatii Ç. 3 Ağustos 2018 at 18:14

Adamların referanslarını inceledim. Gerçekten site tasarımları harika. Abi bu zamanda sadelik trend adamlar yapmış cidden.

Cevap
Avatar
Burhan 4 Aralık 2018 at 06:29

7 yıldır bu firmada çalışıyorum ortam ve yaptığımız işler gerçekten çok güzel. Teşekkürler burada böyle bir konuyada rastlamam iyi oldu

Cevap
Avatar
Nevrut 30 Aralık 2019 at 09:03

Gerçekten site tasarımları harika.

Cevap
Avatar
ender 30 Nisan 2020 at 19:51

penta yazılım gerçekten çok güvenilir ofislerine gittim 5 kere abi niye geldin demediler hep ilgilendiler 5 krş para almadılar bugün 5 bin tl anlastik projemeize basladik gerçekten cok basarılı insan iliskileri referansları da cok harika

Cevap

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.