Web Tasarım Neden Önemlidir?

Tasarım, programlar ve yeni fikirlerin harmanlanarak ortaya yeni çalışmalar çıkartılması sürecidir. Bu aşama da tasarım yapan çok önemlidir. Web tasarımı, yapılan bütün yazılım ve tasarım çalışmalarının bir internet tarayıcısı sayesinde erişilebilir bir hale getirilmesi sürecidir.

Bu konuda da müşteri istekleri ve eşsiz olabilmesi çok önemlidir. Bir site için Web tasarım olmazsa olmaz unsurlardan bir tanesidir. Boş bir sayfa düşünün sadece metinlerden oluşan, bir de bu sayfanın tasarımla birlikte görsellerinde yardımıyla kullanıcı dostu olmasını düşünün. Her zaman iyi bir web yazılımı kullanıcıyı sitede tutar ve sitede geçirilen zamanın artmasını sağlar.

Trabzon’da bu işi Profesyonel bir şekilde yapan çok az firma bulunmaktadır. Trabzon Web Tasarımı denildiğinde akla gelen ilk firmaların başında Presta Türk gelmektedir. Müşterileri ile iletişimi oldukça iyi olan çözüm odaklı bir firmadır. Projelerinizde sizin düşünceleriniz sonuna kadar dinlenerek istediğiniz proje hayata geçirilmektedir.

Web Tasarım Unsurları Nelerdir?

PrestaTürk Trabzon web yazılımı, Profesyonel bir şekilde çalışmak isteyen müşterine eşsiz bir Web yazılımı, kullanıcı dostu ve her açında mükemmeli yakalayan projeler teslim etmektedir. Yapılmış projeler aşağıda belirtmiş olduğumuz unsurları taşır ve kullanıcı dostudur. Kullanıcı dostu bir Web Tasarımda olması gereken ana unsurları hep birlikte inceleyelim.

Düzen: Düzen kullanılan metin, görsel ve Grafiklerin birbirleriyle ve sitenin tamamıyla uyumlu olmasıdır.

Renk: Renklerin seçiminde dikkatli olunmalıdır. Birbirleriyle uyumlu renkler tercih edilerek kullanıcının yorulması önlenmelidir.

Grafikler: Grafikler, bir sitenin en önemli unsurlarından bir tanesidir. Kullanıcıların bu öğeleri rahat görebilmeleri sağlanmalı ve çok küçük ve sıkıştırılmış olmamalıdırlar.

Yazı Tipleri: Sitede kullanılan fontlar okuyucu için her zaman önemlidir. Çok küçük ve zor okunan yazı tipleri yerine daha okunaklı ve kullanıcı dostu yazı tiplerini seçmelisiniz.

Göz atın:   Salesforce Teknoloji ve Danışmanlık: VeriCloud

İçerik: İçerik ve tasarım birbirinden ayrılmaz ikilidir. Tasarımın iyi olması kadar içeriğinde iyi ve Türkçe yazım kurallarına uygun olması firmanızın ne kadar ciddi ve işini bildiğini gösterir.

Kullanıcı Dostu Web Tasarımı Oluşturma

Trabzon Web Yazılımı ile iyi tasarımların yanı sıra kullanıcılar içinde kullanışlı projelere imza atılmaktadır. Web sitesinde son kullanıcı çok önemlidir, Web siteniz bütün özellikleriyle kullanıcı dostu olmalıdır. Kullanıcı dostu olunabilmesi için aşağıda yer alan unsurları içermelidir.

Gezinme: Web sitesinde kullanıcıların rahatça hareket etmesi ve istenilen bilgilerin net bir şekilde ortaya konulması sitede geçirilen zamanında artmasına neden olacaktır. Bunun için Web araçlarından yararlanılarak kullanıcının sitede yapmış oldukları dolaşım süreci incelenerek olumlu sonuçlar alınabilecek uygulamalar yapılmaktadır.

Multimedya: Tasarımda yer verilen video ve sesler kullanıcılar için hem sitede kalma süresini artıracak uygulamalar hem de sunulan konu hakkında daha detaylı bilgiler içermektedir.

Etkileşim: Web tasarımda dikkat edilmesi gerekilen hep arka plana atılan ama aslında en önemli unsurlardan bir tanesi olan sosyal bölüm ve yorum alanı oldukça önemlidir. İnsanları düşüncelerini söylemeye ikna ederek daha popüler olabilirsiniz.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu