Warframe Başlangıç Rehberi - TeknoDiot.com

Warframe Başlangıç Rehberi

Abone Ol 

Geçtiğimiz aylarda Twitch Prime ayrıcalıkları ile tekrar gündeme gelen Warframe’i rehber isteyen bir oyun olarak gördüm ve sizlere ışık tutmaya geldim.

Konuya girmeden önce şunu söylemeliyim ki, oyun size karmaşık gelecek ve hemen sıkılacaksınız. Bu sorunu halletmenin en kolay yolu oyunu bilen bir arkadaş bulmak veya oyun içerisinde size rehberlik edecek “FrekansTR” ve “Alternatif” nickli görevliler bulunmakta. Ayrıca oyuna başlarken size verilen 50 Platinum‘u Warframe slotu için kullanmanızı tavsiye ederim.

İsterseniz sıkça kullanılan terimler ile başlayalım;

Warframe: Oyunda kullandığımız zırh, diğer bir deyişle karakter

Prime: Oyunda bulunan silah veya Warframe’lerin görünüm ve özellik olarak biraz daha üst versiyonu

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Relic: Lith, Meso, Neo ve Axi olarak 4 sınıfa ayrılan bu kürelerimiz ayrıca içlerinde daha da çeşitleniyor. Her Relic için farklı lokasyonlarda farklı oyun modlarında düşme oranları vardır. Düşürdüğünüz Relicleri açabileceğiniz belli etkinlikler kesintisiz olarak değişim içerisinde devam ediyor. Herhangi bir Relic için girdiğiniz oyunda görevi başarı ile yerine getirdikten sonra sizin gibi Relic kullanan oyuncular rastgele bir Prime parça düşürecek ve herkes istediği bir prime parçayı seçebilecek.

Platinum: İsterseniz oyuna para yatırarak, isterseniz Prime parçaları kredi karşılığında başka oyunculardan takas ile elde edebileceğiniz değerli bir para birimi. (Daha çok kredi elde edebilmek için Prime parça takaslamak yerine setini toplayıp takaslamanız avantajınıza olur.)

Warframe Başlangıç Rehberi

Vault: Belli zaman aralıklarında Relic ile düşürme şansınızın olmadığı Prime parçalar göreceksiniz, işte bunlar Vault’a kaldırılmış olan parçalar. Vault’a kaldırılmış olan parçalar yalnızca takas ile elde edilebileceği için gün geçtikçe parçaların fiyatı artacaktır.

Örneğin: tennodrops.com sitesi üzerinden MesoD1 Relic aratalım. Bizi karşılayan ekranda bu Relic ile düşürebileceğimiz eşyalar, değerleri ve düşeceği lokasyonlar gösterilmiş.

Göz atın:   Tactic Force Sistem Gereksinimleri

Ducat: Belli zaman aralıklarına rastgele bir Relay’e (toplanma alanı gibi bir yer) Trader geliyor ve Ducat + kredi karşılığında size değerli ürünler teklif ediyor. Ducat elde edebilmeniz için Prime parçanızı Trader’ın yanında bulunan makine ile Ducat’a çevirebilirsiniz.

Modlar: Warframe veya silahınızın gücünü değiştirmek amacı ile tak-çıkar kartlar.

Forma: Her zaman ihtiyaç duyacağınız bir ekipman olan “Forma” ile ekipmanlarınıza kutup ekleyebilir veya birçok eşya yapımında sizden bu ekipmanı isteyecektir.

MasterRank: Maksimum 24 olan MR atlamanızın tek yolu bütün Warframe ve silahları 30 lvl yapmaktan geçiyor. Her MR atlama zamanınız geldiğinde oyun sizi bir sınava sokuyor ve başarı ile geçerseniz MR atlıyorsunuz. Başaramaz iseniz 24 saat içerisinde tekrar deneme şansınız olmuyor. Her MR atladığınızda belli eşyaların kapasitesi artıyor.

https://teknodiot.com/payday-3-sistem-gereksinleri-7011.html

Aslında terimleri açıklarken az çok oyunu da tanımlamış olduk.

Warframe PVE üzerine kurulan harika mekaniklere sahip bir Online oyun. Mutlaka bir iki arkadaşınız ile oynayın ki her an sizinle takılan bir rehberiniz olsun.

Açık dünyaya direkt çıkmanızı kesinlikle önermiyorum. Böylesine karmaşık bir oyun varken ayrı bir atmosfere girmek sizi dakika başı “Arkadaşlar ….. nedir?” yazmaya itecek.

Aslında terimleri açıklarken az çok oyunu da tanımlamış olduk. Oyunda +24 Warframe ve +100 silah bulunmakta.

Bu silahlar da kendi aralarında ayrılıyor;

  • Yakın Dövüş (Ağır, hızlı, uzun kısa gibi çeşitleri bulunmakta)
  • İkincil Silah ( Flamethrower, dürbünlü, pompalı, yaylı, roketatar, düz gibi çeşitleri bulunmakta)
  • Ana Silah (İkincil Silah gibi çeşitleri bulunmakta)

 

Spoiler içerdiği için anlatamadığım birçok şey var. Daha fazla ayrıntıyı öğrenmek için Türkiye Warframe Partneri olan Serdar Sarı‘nın YouTube kanalına göz atmanızı tavsiye ederim. YouTube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu