TeknoDiot
     
     
     

Vize Nedir? Amerika ve Kanada’dan Vize Nasıl Alınır?

Vize Nedir? Amerika ve Kanada'dan Vize Nasıl Alınır?

Bu makalemizde sizlere vize nedir ve Amerika ve Kanada’dan nasıl alınır konusundan bilgi vereceğiz.

Vize, yabancı bir ülkeye girebilmek için o ülkenin makamlarından alınan resmi giriş iznidir. Vize almak yurt dışı seyahati hayali olanların önünde olan bir duvar. Bu duvarı oluşturan en büyük ilke ise devletlerin ülkelerine hangi yabancıların gireceklerine karar verme yetkileridir.

Şuana kadar hiç vize başvurusunda bulunmadıysanız, öncelikle pasaport sahibi olmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Eğer pasaportunuz yok ise nasıl alınacağını internet üzerinden araştırabilirsiniz.

Vize Nedir? Amerika ve Kanada'dan Vize Nasıl Alınır?

Biz sizlere Kanada Vizeleri ve Amerikan Vizeleri‘nin alımları hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle vize almak istediğiniz ülkenin;
Büyükelçiliğinin Konsolosluk Bölümünden;

Başkonsolosluğundan veyaKonsolosluğundan alınabiliyor. Bazı ülkeler Fahri Başkonsoloslukları veya Fahri Konsoloslukları aracılığıyla da vize verebiliyor.

Kurallara göre ikametgah adresinize en yakın olan yerden yapmanız en doğru yol olacaktır. Gitmek istediğiniz ülkenin Türkiyede birden fazla başkonsolokluk veya Konsolosluğu var ise ikametgah adresinize en yakın olandan başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu aşamalarda aklınıza takılacak olan soruları konsolosluğun web sitesinden öğrenebilir veya telefonla arayıp bilgi alabilirsiniz.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Hipnoz Terapi Nedir?

Buğra Noyan

Philips Özel TV Tamir Servisi

TeknoDiot Bey

İzmir Kombi ve Buzdolabı Servisi

TeknoDiot Bey

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.