TeknoDiot.com
   
Image default
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Ulaştırma Bakanı’ndan Wikipedia Açıklaması!

Ulaştırma Bakanı’ndan Wikipedia Açıklaması!


Ulaştırma Bakanı’ndan Wikipedia açıklamasında bulundu. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan açıklamaları ile ilgili detaylar.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2018 Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı görüşmelerinde yaptığı konuşmada basın mensuplarının son zamanlarda sıkça yönelttiği bazı soruları cevapladı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2018 Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı görüşmelerinde yaptığı konuşmada basın mensuplarının son zamanlarda sıkça yönelttiği bazı soruları cevapladı.

Dünyanın en büyük internet ansiklopedisi Wikipedia için ülkemizde verilen erişim engeli kararının halen çözüme kavuşturulamamış olması, yapılan açıklamaların ana gündem maddelerinden birisi oldu.

Ulaştırma Bakanı’ndan Wikipedia Açıklaması!

https://teknodiot.com/google-pixel-2-vs-iphone-8-plus-hiz-testi-4473.html

Ayrıca, Türkiye operasyonlarına başlamaya hazırlandığına dair sinyaller veren Booking.com hakkında, “ Bakanlık olarak yaptığımız herhangi bir işlem yok ” ifadesini dile getiren Arslan’ın yaptığı açıklamalar şu şekilde;

“Wikipedia internet sitesine erişimi biz engellemedik. Wikipedia’nın Türkiye’yi terör örgütlerine destek veren ülke statüsünde gösterdiği metinler vardı. ‘Bunları çıkarın’ dedik. Onlara erişimi engelledik. Ulu önder Atatürk’e ilişkin yanlış değerlendirmeler vardı. Onu özellikle uyardık. Mahkemenin aldığı karar nedeniyle Wikipedia’ya erişim engellenmiş durumda. Wikipedia’da herkese açık, editörlük yapabiliyorsunuz. Türkiye ile ilgili bilgiyi yanlış görüyorsanız, düzeltme şansınız var. Ancak bu bilgilere müdahale eden editörlerin erişimini yasakladılar. Kim yasakçı, biz mi, Wikipedia mı?”

Bakan Arslan, Wikipedia’nın yanlışlarını düzeltmediğini ve Türkiye’de bulunan editörleri içerik düzenleme noktasında engellediğini ifade ediyor.

Kaynak: SDN

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


TOGED, Oyun Geliştiricileri Teknolojiye Yön Veriyor!

Uğur Aydemir

Vivo Z6 5G Özellikleri TENAA’da Ortaya Çıktı

Buğra Noyan

Apple Klip Uygulaması İçin Yeni Bir Güncelleme Getirdi!

Yusuf Karcılar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.