Ücretli Facebook Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Facebook skandalının alevi halen sönmedi. Cambridge Analytica skandalı sonrasında Facebook radikal değişikliklerle karşımız çıkabilir. Kurucu Mark Zuckerberg tarafından da paylaşıldığı gibi reklamlardan arındırılmış ücretli Facebook platformu olacak gibi gözüküyor.

ABD Senatosu karşısında resmen soğuk terler döken Zuckerbergücretsiz Facebook servisinin yanı sıra, paralı ve reklamsız bir servis olabileceğinden bahsetmişti. Peki bu ücretli üyelik fiyatı ne kadar olacak? Bu sorunun cevabı henüz resmi bir şekilde verilmediğinin altını çizelim. Ancak ücretli Facebook aboneliği seçeneği sunulduğunda Facebook, ne kadar ücret talep edebileceği hakkında yapılan analizler, yüksek bir ücret ödenmesi gerekebileceğini gösteriyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”15550″]

Facebook aylık gelirlerinin Kuzey Amerika’daki kullanıcı sayısına bölündüğünde 7 dolarlık bir sonuç ortaya çıktığı belirtiliyor. Bu rakam aynı zamanda şirketin kullanıcı başına reklamlardan aylık ne kadar elde ettiğini gösteriyor. Yani şirket bu rakamı ödeyenleri reklamlardan azat edebilir. Aylık 7 dolar büyük bir miktar olmadığını söyleyebiliriz. Ancak bu skandaldan sonra normal Facebook kullananlar dahi kapattı ancak ücretli abonelik ne kadar üye toplayacak merak konusu açıkcası. Bir başka düşünce ise biraz daha pahalı olabilmesinden, şöyle diyebiliriz.

Ücretli Facebook Fiyatı Ne Kadar Olacak? İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri

Facebook’ta reklamverenlerin para ödeyebilen kullanıcılara daha çok ulaşmak isteyebileceklerinden dolayı, bu durumda daha fazla ücret talep edilebileceği ihtimali de artıyor. Durum böyle olunca da aylık ücretin 11-14 dolar olabileceği tahmin ediliyor. Bu durumda ülkemizde ücretli Facebook için ödenecek tutar 50 TL gibi fiyatlara çıkmış oluyor. Bakalım Facebook cephesinden nasıl bir kara çıkacak merakla takip ediyoruz.


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı