Girişimcilik Haberleriİnternet HaberleriTeknoloji Haberleri

UBER İçin Kanun Tasarısı, UBER Trafikten Men Ediliyor!

Son zamanlar gündemden hiç düşmeyen bir konu olan UBER artık yolun sonuna geliyor diyebiliriz. Taksi deneyimini baştan aşağı değiştiren UBER son günlerde ülkemizde taksicilerin saldırılarına maruz kalıyor.

Araç kurşunlama gibi boyutlara ulaşan olaylardan sonra artık Bakanlık son noktayı koymak için kolları sıvadı. UBER’i trafikten men etmek için kanun tasarısı hazırlanması herkesi şaşırttı. İçişleri Bakanlığı’nın yeni kanun tasarısı kabul edilirse UBER gibi servisler yetkisiz yolcu taşımacılığı gerekçesiyle 30 gün süreyle trafikten men edilecek. yasalara aykırı olarak D2 belgesi ile taksi gibi yolcu taşımacılığı yapıldığını iddia ediyor. Ülkemize göre normalin dışında bir durum.

[ilgiliicerik icerik_id=”12949″]

İçişleri Bakanlığı tarafından paylaşılan verilere göre 2017 yılında yetki belgesi dışında yolcu taşımacılığı yapan 4136 araca ceza kesildi. Artık durum ciddileşmeye başladı diyebiliriz. UBER’e 2018’in ilk iki ayında ise 1911 aracına idari para cezası kesildi.

Bakanlığın üzerinde çalıştığı bu yeni kanun tasarısı ile bu araçların trafikten men edilmesi sağlanacak. Uber gibi şirketlerin kesilen trafik cezalarını ödediği ve hukuki süreçte bazen cezaların iptal edildiği paylaşılan diğer bilgiler arasında yer alıyor. UBER şuanda tam tamına yaklaşık 70 milyar dolarlık bir şirket haline geldi. UBER, son yıllarda insanların beğenisini kazanan başarılı yatırımlarından birisi. Ülkemizde de oldukça kullanılan bir taşımacılık servisi.


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı