TeknoDiot
     
     
     

Uber Kariyerimin Gerçek Mimarı Araç İçi Telefon Tutucu mu?

Uber Kariyerimin Gerçek Mimarı Araç İçi Telefon Tutucu mu?

Uzun yıllar öğretmenlik yaparak hizmet ettikten sonra 4 yıl önce emekli oldum. Emekli ikramiyemle satın aldığım otomobilimle günün belirli saatlerinde Uber taksicilik hizmeti veriyorum. Uber Türkiye’de yaygınlaştığından bu yana amatör olarak taksicilik yapıyorum. Emekli maaşıma ek olarak Uber’den kazandıklarım ile ailemin geçimini sağlayarak yaşamımı sürdürmekteyim. Bugünkü hikayemde Uber başarımın arkasında yatan asıl nedenleri sizlerle paylaşmak istedim.

 

Büyük şehirlerde yaşamanın en kötü tarafı, özellikle emekli maaşıyla geçinmenin çok zor olması. 2014 yılında emekliliğe ayrılmamın ardından elime geçen ikramiyemle orta segment bir otomobil satın alarak başladı hikayem. Hemen hemen elimdeki tüm parayı ve üstüne bir miktar banka kredisiyle satın aldığım otomobilin borçlarını ödemekte bazen çok zorlandığımı belirtmek isterim. Gel zaman git zaman üniversitede öğrenim gören kızım 2014 yılında bugünkü kadar popüler olmayan Uber işini tavsiye etti. Telefonuma yükleyerek tüm ayarlarını gerçekleştirdiği uygulama sayesinde yakınımda taksiye ihtiyaç duyan yolculara hizmet vermeye başladım. İşin garip tarafı, ilk zamanlarda bu işi utanarak yapmama rağmen şimdilerde bir hayli profesyonel olduğumu düşünüyorum.

 

Daha önce taksicilik hizmeti vermeyen, devlet memurluğunun mağrurluğunu üzerimde taşıyan ben, sipariş üzerine taksicilik hizmeti vererek ek gelir kazanma yoluna gittim. Önceleri mümkün olduğunca bildiğim adreslere giden yolculara hizmet verdim, bu süreç 3 ay kadar sürdü ve iyi kötü aldığım maaş kadar da Uber üzerinden kazanmaya başladım. Akabinde bu işi daha da profesyonel hale getirmeye karar verdim. Fakat en büyük sıkıntım 60’a yaklaşan yaşım nedeniyle görme, odaklanma ve reflekslerimde haliyle gerileme yaşanmış, sürüş esnasında eskisi kadar dikkatli olamamamdı. İstanbul gibi bir kentte bir çok adresi bilmemek de eklenince bu işte profesyonel olamayacağımı fark ettim. Derken yine kızımın tavsiyesiyle, telefonuma bazı navigasyon uygulamaları yükleyerek adres bulamama derdine bir son verdik. Fakat bu sefer de navigasyonu takip ederken sürüş güvenliğini tehlikeye soktuğumu, ucuz atlattığım birkaç küçük kaza ile fark ettim.

 

Derken bir gün internette gezerken, sürüş esnasında telefonlarında navigasyon ya da benzer uygulamalar kullananlar için araç içi telefon tutucu: https://dahidukkan.com/u/arac-ici-telefon-tutucu-araba-miknatisli/ gibi ilginç bir aparatla karşılaştım. Bu alet sayesinde telefonumu görebileceğim ve gerektiğinde ulaşabileceğim bir yere monte ederek hem Uber, hem de detaylı adres gösterimi yapan navigasyon uygulamalarını rahatlıkla takip etmeye başladım. İnternet üzerinden rahatlıkla sipariş ettiğim araç telefon tutucu yüzlerce faklı modele sahip, fakat benim size tavsiyem rahatlıkla monte edilebilen, istediğiniz zaman sökülüp takılabilen mıknatıslı olanlar.

 

Araç telefon tutucu sayesinde kaza riskini en aza indirerek, profesyonel bir taksici gibi akıllı telefonum üzerinden sürüş esnasında çalışan uygulamaları takip edebiliyor, hatta kazandığım sürekli müşterilerimden gelen özel siparişleri yanıtlayabiliyor ve en önemlisi tüm bunları gerçekleştirirken sürüş riskini minimum düzeye indirebiliyorum. Benim gibi araç kullanarak Uber taksiciliği yapan, adresleri telefonlarındaki navigasyon uygulamalarından takip edenler için kendi telefon tutucumu da sipariş ettiğim, tereddüt etmeden satın alabilecekleri yüzlerce farklı araç içi telefon tutucu modellerini bulabilecekleri http://www.dahidukkan.com sitesini sizlere de tavsiye ediyorum. Satın aldığım modeli 4 yıldır problemsiz bir şekilde kullanıyorum. Uber başarım sayesinde tüm giderleri çıkardıktan sonra ayda ortalama 4 Lira para kazanıyorum ve bu para bugünkü emekli maaşımın iki katına denk geliyor. Dolayısıyla bu başarıyı kazanmamda, çok küçük görünse de araç içi telefon tutucunun etkisinin büyük olduğuna inanıyorum. Belki o küçük aparat olmasaydı, kaza geçirmiş ya da o işi güvenli bir şekilde yapamayacaktım.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Mobil Veri Trafiği “Zetabayt” Bandına Yaklaşıyor

Buğra Noyan

Amazon’un Prime Üyeleri İçin 9 Yeni Özel Fırsatı Var

Buğra Noyan

Turkcell Teknoloji Ar-Ge Merkezi Sektörün En İyisi Seçildi

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.