Twitter’dan Kullanıcıları Sevindirecek Haber Geldi!

Dünyanın en çok ziyaret edilen popüler sosyal medya sitesi Twitter’da bir yenilik söz konusu. Gelin bu sevindirecek habere bakalım.

Twitter’ın resmi hesabından kullanıcıları sevindirecek bir açıklama yapıldı. Twitter’da bugüne kadar 140 olan karakter sınırını 280’e çektiğini açıkladı. Konu ile ilgili açıklama hemen aşağıda.

 

Bu açıklama Türkiye saati ile gece yarısına denk geliyor. Resmi hesaptan yağılan açıklamadan sonra Twitter’ın kurucusu  Jack Dorsey140 karakteri aşan uzun tweet’iyle yeni özelliği tekrar göstermiş oldu. Ancak çok yakında 140 karakter yerine 280 karaktere kadar tweet’ler atabileceğiz. Önceki yeniliklerden biri ise paylaştığınız linkleri ve fotoğrafları karakter sayısına sayıyordu ve onu kaldırmışlardı. Kullanıcılar için karakter saysı meselesi her zaman sorun olmuştu.us. 140 was an arbitrary choice based on the 160 character SMS limit. Proud of how thoughtful the team has been in solving a real problem people have when trying to tweet. And at the same time maintaining our brevity, speed, and essence! https://t.co/TuHj51MsTu

— jack (@jack) 26 Eylül 2017

Göz atın:   Türklerin Uykuda ve İnternette Geçirdikleri Süre Aynı
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu