Katy Perry Twitter’da Tam 2.8 Milyon Takipçi Kaybetti

Twitter’dan Katy Perry’e Darbe

Abone Ol 

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük sosyal medya devlerinden biri olan Twitter, platformda büyük çaplı bir temizlik yapmıştı. Twitter’ın son dönemde yürüttüğü kapsamlı hesap askıya alma faaliyeti ünlüleri de etkiledi. Katy Perry bu dönemde 3 milyona yakın takipçisini kaybetti.

ABD gündemi, Rusya’nın 2016 başkanlık seçimlerini manipüle ettiği iddiasıyla uzun süredir meşgul. Rusya’nın bunun için, sosyal medyadan sahte hesapları kullandığı da ortaya atılınca, sonbaharda gerçekleştirilecek olan ara seçimler için önlem alınmaya başladı.

Twitter’da bu durumda da 3 aya yakın süredir büyük bir temizlik yapmakta. Twitter, son 2 ayda 70 milyondan fazla hesabı askıya aldığı belirtilmişti. Bu askıya alınan hesaplar genellikle “fake” yani sahte hesap olduğunun altını çizelim. Bu durumdan bazı dünyaca ünlü isimlerde etkilendi.

[ilgiliicerik icerik_id=”20690″]

Twitter'dan Katy Perry'e Darbe

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Bu ünlülerin başında dünyaca ünlü şarkıcı Katy Perry yer almakta. Katy Perry, ortalama 2.8 milyon takipçi kaybetti. Şu anda 107 milyonun üzerinde takipçisi bulunan Katy Perry için bu, yaklaşık %2.6’lık bir düşüş anlamına geliyor ki; bu denli bir hesapta bununla karşılaşmamız hayli normal. Twitter’dan bir darbe Katy Perry’e geldi diyebiliriz. %2,6’lık kısım göze küçük gelebilir ancak milyonlarca takipçiye sahip bir hesap için ciddi anlamda büyük.

Twitter ise olayların ardından yaptığı açıklamada, takipçi sayısının daha saygın bir gösterge olması gerektiğini söyledi.

[ilgiliicerik icerik_id=”20178″]
Göz atın:   Twitter’da "Oyun" Her Zamankinden Daha Fazla Konuşuluyor

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu