Türkiye’nin Terörle Mücadelesini Anlatan FPS Oyunu: Soldier of the Universe

Türk askerinin Orta Doğu’daki terör örgütleri ile mücadelesini anlatan oyun olan Soldier of the Universe, FPS oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Gamex 2017 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’nda sergilenecek. Oyun Temmuz 2017‘de yapımı tamamlandı. İstanbul merkezli bağımsız oyun yapım stüdyosu Rocwise Entertainment, Soldiers of the Universe oyunu.

Konusu Dikkatleri Üzerine Topluyor!

Soldiers of the Universe oyunu, FPS olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizin Orta Doğu bölgesinde amansızca mücadelesini ele almakta. Ülkemiz terör lanetiyle boğuşuyor. Türk askerleri sınırlarımızda ülkemizi savunuyorlar. Oyunun konusunda da bir grup Türk askerinin Orta Doğu’daki terörist organizasyonlara karşı verdiği amansız mücadeleyi anlatmaktadır.

Türkiye’nin gizli konularda görevli olan Akıncı Beyleri bulunmaktadır. “Kahramanımız Hakan, Akıncı Beyleri’nden biri olan babası Selim Kahraman’ın yerine “Toyga”lık görevini temsilen Beyler’e katılır. Babasının intikamını almak ve devletinin düşmanlarına karşı savaşmak üzere askeri operasyonları yönetecektir. Yıllarca askeri ve çeşitli bilim dallarında eğitim alan Hakan, babasının şehit edilmesi ile yanındaki üç kahramanla birlikte teröristlere karşı amansız bir mücadeleye girecektir. Barbaros ve diğer Akıncı Beyleri ile tanışmasının ardından hayatı oldukça değişecek olan Hakan, gerçek vatanseverliğin ne demek olduğuna ve devletin istikbali için mücadele etmenin anlamına şahit olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Askeriyesi ve Akıncı Beyleri tarafından gelen istihbaratlar ile kahramanlarımız Güneydoğu AnadoluKuzey Suriye ve İstanbul’da çeşitli terör örgütlerine karşı operasyonlar yapacaktır.” Soldiers of the Universe, oyununun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca oyunda Türkçe seslendirme de ön planda.

Oyunun Bölgeleri

  • Cizre / Şırnak / Türkiye
  • Nusaybin / Mardin / Türkiye
  • Cerablus / Halep / Suriye
  • El-bab / Halep / Suriye
  • Sultanahmet / İstanbul / Türkiye

Göz atın:   Uzaktan Eğitimle Çocuklar Kodlama Öğreniyor
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu