TeknoDiot
     
     
     

Türkiye’nin Sanayi Dev’i Habaş’a ESET Koruması

Türkiye’nin Sanayi Dev'i Habaş'a ESET Koruması

Türkiye’nin en büyük sanayi gruplarından önde gelen Habaş, siber tehditlere karşı dijital sistemlerini ESET güvenlik yazılımlarıyla korumayı tercih etti. Grup bünyesindeki bilgisayarlar, ESET Secure Business yazılımlarıyla korunacak. Habaş, ek olarak extra kurumsal koruma kalkanı sağlayan ESET Dynamic Threat Defense modülünü Türkiye’de ilk kullanan şirket oldu.

Habaş Sınai ve Tıbbi Gazlar İstihsal Endüstrisi A.Ş., kurulduğu 1956’dan bu yana her yıl büyüyerek ülkemizin en önemli sanayi gruplarından birine dönüştü. Grup, bugün sınai ve tıbbi gazlar, çelik, elektrik enerjisi, ağır makina, tüp ve kriyojenik tank üretimleri yanında sıvılaştırılmış naturel gaz (LNG), sıkıştırılmış naturel gaz (CNG) ve sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) dağıtımı yapıyor, liman ve deniz taşımacılığı alanında faaliyet gösteriyor.

Dijital sistemler mevzusunda fazlaca yoğun ve derinlikli kullanıma haiz olan Habaş, sistemlerinin korunmasında ESET’in kurumsal güvenlik yazılımlarını tercih etti. Habaş’ın bilişim sistemleri; uç nokta, dosya sunucusu ve e-posta güvenliği elde eden ESET Secure Business yazılımıyla korunacak.

Türkiye’nin Sanayi Dev'i Habaş'a ESET Koruması

ESET Dynamic Threat Defense’i Türkiye’de kullanan ilk kurum

Avrupa’nın en büyük bilgi güvenliği şirketlerinden biri olan ESET, 2019 sürüm yazılımlarında siber güvenlik çıtasını yine yukarı taşımış ve ESET Dynamic Threat Defense modülünü geliştirmişti. Bu modül, işletmeleri zor durumda bırakan sıfır gün saldırıları ve fidye yazılımları başta olmak üzere her türlü tehdidi kendi bulut koruma alanında çalıştırıyor ve nerede ise anında analiz edip, tehdidi mahalli ağa kısaca kuruma ulaşmadan engelliyor. ESET Dynamic Threat Defense, özellikle büyük şirket yapılarına ekstra koruma katmanı sağlarken; Habaş, Türkiye’de bu modülü kullanan ilk şirket oldu.

Türkiye’nin Sanayi Dev'i Habaş'a ESET Koruması

Bilinmeyen tehditleri de engelliyor

ESET’in Türkiye’de 12 bin, dünyada 500 bin kuruma siber güvenlik sağladığına dikkat çeken ESET Türkiye Satış Müdürü Asım Akbal, “Habaş şeklinde büyük kurumlarda, çok fazla sayıda cihaz veya uygulama, farklı amaçlarla, çok sayıda kişi tarafınca kullanılıyor. Dolayısıyla, olası siber saldırı ve tehdit yüzeyi genişliyor. ESET Secure Business yazılımlarımız, kurumları hedef alan karmaşa atakları göğüslerken, Habaş’ın extra koruma kalkanı olarak tercih etmiş olduğu ESET Dynamic Threat Defense de, sandbox tabanlı bir çözümleme teknolojisi ortaya koyuyor. Böylece daha önce bilinmeyen veya tanımlanmamış sıfır gün ataklarına karşı müessese sistemlerini koruma altına alıyor” açıklamasını yaptı.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Online Laboratuvar Üniversitelerde Siber Güvenlik Öğrencilerinin Hizmetinde

Buğra Noyan

Dikkat! Tatil Fırsatı Maillerine Dikkat Edin, Sahte Olabilir

Buğra Noyan

En Çok Hangi Android Sürümü Kullanılıyor?

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.