Türkiye'nin İlk e-Spor Sinema Filmi: İyi Oyun

Türkiye’nin İlk e-Spor Sinema Filmi Yakında Geliyor!

Abone Ol 

Türkiye’nin ilk e-Spor temalı sinema filmi Ekim ayında beyaz perde de yerini alacak. Ülkemizde gelişen e-Spor‘un birde bilmeyenler için sinemalarda izlemesi güzel olacaktır. İyi Oyun 12 Ekim 2018 tarihinde vizyona girmeye hazırlanıyor.

İyi Oyun filminin çekimleri halen sürmekte. Oyuncular arasında YouTuber‘dan e-Spor sunucusuna, dizi ve film oyuncularından birçok tanıdık isimi filmde göreceğiz. İyi Oyun filminin yapımcıları arasında ülkemizde e-Spor turnuvalarında iyi başarılar elde eden Bahçeşehir SuperMassive e-Spor kulübünün kurucusu olan Hakan Baş’ın yanı sıra Alper Çağlar ve Doruk Acar yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Umut Aral mevcut. Senaryo ise Emre Sirel’e emanet.

Türkiye'nin İlk e-Spor Sinema Filmi Yakında Geliyor!

Oyuncu kadrosu ile de heyecanlandırıyor diyebiliriz. İyi Oyun filminde birçok tanıdık isimler mevcut. Kerem Bursin, Orkun Işıtmak, Afra Saraçoğlu, Yiğit Kirazcı gibi ünlü isimler mevcut. İsterseniz filmde yer alan oyunculara göz atalım.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Türkiye'nin İlk e-Spor Sinema Filmi Yakında Geliyor! Türkiye'nin İlk e-Spor Sinema Filmi Yakında Geliyor! Türkiye'nin İlk e-Spor Sinema Filmi Yakında Geliyor!

Türkiye'nin İlk e-Spor Sinema Filmi Yakında Geliyor!

[sp-related style=”dark” id=”20953″]

“İyi Oyun” Filmi Hakkında;

1980’de Atari’nin başlattığı bir “video gaming” yarışması bugün dünya çapında yaklaşık 400 milyon insanın takip ettiği, yaklaşık 750 milyon dolarlık bir tutku haline geldi. Bu tutku, Türkiye’de de mevcut. Türkiye’de 3 milyondan fazla LoL oyuncusu var. Geçen seneki TBF (Türkiye Büyük Finali) 1 milyon üzeri izleyici tarafından online olarak canlı takip edildi. Ülker Arena’da 15bin kişi canlı izledi. Geçtiğimiz sene 19 Ağustos’ta Ülker Arena’da gerçekleşen TBF’nin 15.000 bileti 2 saat içinde tükendi. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzon, Bursaspor’un  espor takımı var.

Elektronik spor tutkunları ve Türkiye’de hep yenilikçi işleri ekrana taşıyan bir grubun uzun süreli çalışmaları sonrası “İyi Oyun” doğdu. Türkiye’nin en başarılı elektronik spor takımının kurucuları, Dağ-Börü- Evliya Çelebi gibi kendi alanlarında ilk olan yapımların yapımcıları “oyun”a saygı duyan küresel yapım standartlarının üzerinde bir sinema filmi yapmak üzere bir araya geldiler.

Göz atın:   Intel, 2020'de Olimpiyatlara eSports Turnuvasına Ev Sahipliği Yapıyor!

Türkiye'nin İlk e-Spor Sinema Filmi Yakında Geliyor!

Netflix’in ilk orjinal Türkçe içeriği olan Protector’dan tanıdığımız Umut Aral’ın yönetmenlik koltuğuna oturduğu film, büyük prodüksiyonu ve geniş oyuncu kadrosuyla e-Spor tutkunlarının yanı sıra hikayesiyle sinema severlerin de beğenisini toplayacak.

Cast çalışmalarının tamamlanmak üzere olan filmin kadrosu için sürpriz isimlerle görüşülürken son yılların popüler müzisyenleri “İyi Oyun” için şarkı besteleyecek. Hem müzisyenler, hem de filmdeki oyuncular da elektronik spor tutkunları. Daha önce benzerine rastlanmamış bir gençlik filmi olan “İyi Oyun”un senaristliğini Börü’den tanıdığımız ve elektronik sporda aktif Emre Sirel üstlenirken, yapımcılar arasında; son eSpor ligi şampiyonu Bau Supermassive’in kurucularından Hakan Baş, Dağ filmleri ve Börü dizisinin yapımcılığını üstlenen Doruk Acar ve Alper Çağlar yer alıyor.

“İyi Oyun” İlk Teaser

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu