Türkiye’deki Ünlü YouTube Kanalları Kapatılabilir

YouTube Türkiye’deki ünlü YouTube kanallarının kapatılması söz konusu olabilir. Türk kanal sahiplerinin başı YouTube ile dertte.

Dünya’nın en büyük video platformu olan YouTube‘da ünlü Türk kanallarının bazılarının başı dertte. YouTube tarafından incelemeye alındı ve kaldırılmaya başladı. Aslında ilk olarak bu iddia Türkiye’de YouTube‘da bir partner şirketinde çalışan grafik tasarım uzmanı Afgan Rasulov tarafından belirtildi.  Kişisel Facebook hesabında paylaştığı bir yazıda “YouTube dünyaca ünlü milyonlarca abone ve milyarlarca izlenmeye sahip globalde 50 kanalı bu tür içeriklerden dolayı kapattı.

YouTube Uygulamasına Bir Yenilik Daha Geliyor!

 

1000’e yakın pedagog işe alımı başlandı. Türkiye’de kanalları pedagoglar ile beraber manüel incelemeye başladılar” diyerek Türkiye‘deki kanalların kontrol edilmeye başladığını belirtti. Pedagoglar ile birlikte manuel olarak çocuk yaştaki kullanıcılara hitap eden videoları incelemeye alacak olan YouTube, videoları yükleyen kişilere karşı bilinçsiz yapılmış olsa bile önlem alınacağı belirtildi. Ayrıca, bu içerikleri yüzünden geçtiğimiz hafta 50 kanalın ve binlerce videonun YouTube tarafından kapatıldığını hatırlatmakta fayda var.

Göz atın:   Gionee 20190418Q ve Gionee 20190419Q TENAA'da Görüldü!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu