Türkiye'de VPN Servisleri Engellendi!

Türkiye’de VPN Servisleri Engellendi!

Abone Ol 

Yasaklı sitelere giriş yapmak için kullanılan VPN servisilerine ülkemizde engelle takılacak. Sadece VPN değil, VPN servislerinin yanında güvenli mail hizmeti sunan ProtonMail’e de erişim engeli getirildi.

İnternetin yavaşlamasında büyük etkisi olan erişim engellerine bugün bir yenisi daha eklendi. Bazılarını hatırlayacağı 5651 sayılı kanunun erişim sağlayıcının yükümlülükleri başlıklı 6’ncı maddesine 6 Şubat 2014 tarihinde yapılan değişiklikle yeni bir (ç) bendi eklenmiş ve erişim sağlayıcıları ‘erişimi engelleme kararı verilen yayınlarla ilgili olarak alternatif erişim yollarını engelleyici tedbirleri almakla’ yükümlü kılınmıştı. Bu tedbiri almayan ISS‘lere BTK tarafından 10 bin liradan 50 bin liraya kadar dari para cezası verileceği belirtilmişti. Bu tedbirden sonra ülkemizde Tor Project, VPN Master, Hotspot Shield VPN, Psiphon, Zenmate VPN, TunnelBear, Zero VPN, VyprVPN, Private Internet Access VPN, Espress VPN ve IPVanish VPN hizmetleri engellenmişti.

[ilgiliicerik icerik_id=”13353″]

Türkiye'de VPN Servisleri Engellendi!

Bugün sabah saatlerinde alınan karar ile birlikte VPN servislerine de erişim engeli geldiği ortaya çıktı. Sadece VPN servisleri yasaktan nasibini almadı, ayrıca güvenli mail hizmeti veren ProtonMail‘e de erişim engeli uygulandı. Artık bugünden sonra popüler VPN servislerine giriş yapılmayacak. İşte o VPN servisleri;

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

ipvanish.com, privateinternetaccess.com, purevpn.com, goldenfrog.com, tunnelbear.com, vpnunlimitedapp.com, hotspotshield.com, hidemyass.com, vpnunlimitedapp.com, expressvpn.com, betternet.co, expressvpn.host, f-secure.com, safervpn.com, zenmate.com.tr, zenmate.com, zenmate.com.ru, zenmate.de ve nordvpn.com’a giriş yapılamayacak.

Göz atın:   WhatsApp’ta Silinen Fotoğrafları Kurtarma Yolları

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu