TeknoDiot
     
     
     

Türkiye’de Sosyal Medyayı Kaç Kişi Kullanıyor ve Kaç Saat Harcıyor?

Türkiye'de Sosyal Medyayı Kaç Kişi Kullanıyor ve Kaç Saat Harcıyor?

Türkiye’de sosyal medya kullananlar kaç saat kullanıyordur? Ayrıca kaç milyon kişi sosyal medya kullanıyordur? Bu soruların cevapları hemen haberimizde.

Sosyal medyanın kullanım oranı ülkemizde oldukça fazla. Dünyada olduğu kadar Türkiye’de kullanım oranı fazla. Şuanda 79 milyon nüfusumuz yer alıyor ve ülkemizde 48 milyona yakın bir sosyal medya kullanıcısı yer alıyor. Sosyal medyayı kullanan her 10 kişiden 5’inin 4 sosyal medya hesabı mevcut. Türkiye’nin nüfusunun %60’ı günün 3 saat 1 dakikasını sosyal medya kullanarak geçiriyor.

Türkiye'de Sosyal Medyayı Kaç Kişi Kullanıyor ve Kaç Saat Harcıyor?

https://teknodiot.com/bitcoin-nasil-alinir-6158.html

 En Çok Kullanılan Sosyal Medya: YouTube!

We are Social 2017 verilerini açıkladı. 48 milyon kişilik kitlenin yüzde 87’si düzenli olarak her gün internete girerken, online ortamda 3 saati sosyal medyada olmak üzere 6 saat 46 dakika geçiriyor. Ülkemizde en çok hangi sosyal medya mecrası kullanılmakta? YouTube %57 iken %56 ile Facebook olurken %45 ile de Instagram oluyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Huawei 2020 Yılında 2. Nesil Mate X Modelini Tanıtabilir!

Yusuf Karcılar

2017’nin En Çok Satılan Telefonları Belli Oldu

Buğra Noyan

100 Dolarlık Güvenli Akıllı Telefon WP5 Tanıtıldı

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.