«
Türkiye'de Sosyal Medyayı Kaç Kişi Kullanıyor ve Kaç Saat Harcıyor? İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri

Türkiye’de sosyal medya kullananlar kaç saat kullanıyordur? Ayrıca kaç milyon kişi sosyal medya kullanıyordur? Bu soruların cevapları hemen haberimizde.

Sosyal medyanın kullanım oranı ülkemizde oldukça fazla. Dünyada olduğu kadar Türkiye’de kullanım oranı fazla. Şuanda 79 milyon nüfusumuz yer alıyor ve ülkemizde 48 milyona yakın bir sosyal medya kullanıcısı yer alıyor. Sosyal medyayı kullanan her 10 kişiden 5’inin 4 sosyal medya hesabı mevcut. Türkiye’nin nüfusunun %60’ı günün 3 saat 1 dakikasını sosyal medya kullanarak geçiriyor.

Türkiye'de Sosyal Medyayı Kaç Kişi Kullanıyor ve Kaç Saat Harcıyor? İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri

https://teknodiot.com/bitcoin-nasil-alinir-6158.html

 En Çok Kullanılan Sosyal Medya: YouTube!

We are Social 2017 verilerini açıkladı. 48 milyon kişilik kitlenin yüzde 87’si düzenli olarak her gün internete girerken, online ortamda 3 saati sosyal medyada olmak üzere 6 saat 46 dakika geçiriyor. Ülkemizde en çok hangi sosyal medya mecrası kullanılmakta? YouTube %57 iken %56 ile Facebook olurken %45 ile de Instagram oluyor.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *