Türkiye’de ilk Bitcoin Gasp Operasyonu Gerçekleştirildi

Her geçen ay yükselişte olan elektrnoik para birimi Bitcoin ülkemizde yaygın. Dolandırıcılar, Bitcoin ile yaklaşık 13 milyon TL gasp etmiş.

Bu hafta içinde bir ilke imza atıldı. Bitcoin‘in ülkemizde yaygınlaşmaya başladığı zamanlardayız. Bitcoin her geçen ay bir rekora imza atıyor. Elektrnoik para birimlerinin başında yer alan Bitcoin gapsı yaşandı. Türkiye’de dolandırıcıların yaklaşık 13 milyon TL değerinde gasp ettiği ortaya çıktı. Aktarılan bilgilere göre; Meter’de bir iş adamını kaçırarak istenilen fidye 450 Bitcoin değerindeydi.

https://teknodiot.com/bitcoin-rekordan-rekora-kosuyor-5459.html

Kendilerine polis süsü veren gaspçılar, iş adamını tam 8 saat boyunca minibüste rehin tutmuş. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yakalanmamak için Bitcoin ile fidye isteyen 5 gaspçıyı düzenlenen operasyon ile yakalamayı başardı. Bu olayın ardından gaspçılardan biri kız arkadaşına Bitcoin vurgunu sonrası lüks bir mekanda evlilik teklifi ettiği de ortaya çıktı. Ayrıyetten de Bitcoin üretmek için Mining cihazlarını çalmışlardı.

Türkiye'de ilk Bitcoin Gasp Operasyonu Gerçekleştirildi

Göz atın:   Komisyonsuz Kripto Para İşlemleri Çok Yakında!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu