Türkiye'de Fidye Virüsü Saldırısı Tekrar Başladı, Aman Dikkat! - TeknoDiot.com

Türkiye’de Fidye Virüsü Saldırısı Tekrar Başladı, Aman Dikkat!

Abone Ol 

Her zaman virüsler başımıza dert açmıştır. Bazen virüslerden kurtulamayız. Fidye virüsü tekrar Türkiye’de başladı. Dikkat!

takipçi satın al
takipçi satın al

2017 yılı boyunca dünyanın dört bir köşesindeki fidye kendilerine kolaylıkla yer buldular. Bu virüs akımlarından en büyüğü  WannaCry’dı. WannaCry zamana karışmış olsa da bilgisayar korsanları durmak bilmiyor. Bir başka virüs üretiyorlar her zaman. Birçok siber güvenlik grubu, yeni fidye virüsü Bad Rabbit’in, sahte bir Adobe Flash güncellemesi yoluyla yayıldığını belirtti.

:: Apple’ın Ortağı Wozniak’dan: iPhone X Kullanmak İstemiyorum!

:: Oyuncuları Sevindirecek Haber: GTA 6 Ortaya Çıktı!

Rusya’da bir çok virüs olayı geçiyor. Interfax ve Fontanka’da, şu ana kadar siber saldırılara maruz kaldıklarını açıkladılar. Diğer ülkelerde siber saldırılardan nasiplerini alıyorlar. Ukrayna’nın Odessa Hava Limanı, Kiev metrosu ve Altyapı Bakanlığı’na yapılan saldırıların arkasında Bad Rabbit‘in olduğu kesinleşti. Bir rapora göre Bad Rabbit‘in bu yıl ortaya çıkan diğer fidye virüsleriyle bir ilgisi bulunmuyor. Ancak Türkiye’de de fidye virüsünden etkilenen kurum ya da kuruluşlara dair net bir bilgi bulunmuyor. Tekrar fidye virüsü yayında ve ülkemizde de bulunuyor olduğu açıklanmış durumda. Aman dikkat diyelim!

Göz atın:   BİM, AirPods 2 Satacak!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL