TeknoDiot
     
     
     

Türkiye’de Avengers Infinity War Rekoru

Türkiye'de Avengers Infinity War Rekoru

Avengers Infinity War, Türkiye gişesinde en iyi açılış yapan yabancı film rekorunu kırdı.

Marvel Sinematik Evreni’ni buluşturan ve yapımı on yıl süren Avengers Infinity War’dan rekor bir başlangıç geldi. Film, Türkiye gişesinde en iyi yabancı film cuma rekorunu kırdı.

27 Nisan’da gösterime giren Avengers: Infinity War, 244 bin 363 seyirci ve 3 milyon 777 bin 551 lira hasılat ile tüm zamanların en iyi açılış yapan yabancı filmi rekorunu kırdı. Film, aynı zamanda yine açılış rakamlarına göre yerli filmler dahil tüm filmler arasında dördüncü sıraya yerleşti.

Ek olarak ilk gününde rekor hasılat yaparak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Avengers: Infinity War‘un vizyona girdiği ilk gün torrent sitelerine düştüğü de ortaya çıktı. Avengers: Infinity War’a artık torrent sitelerinden de ulaşılabiliyor. Daha vizyona girer girmez filmin internete düşmesinin sebebi ise amatör sinema çekimleri. Telefonundan kamera kaydı alan seyircilerin bir kısmı bunu internete yükleyince hızla yayılmaya başladı.

[ilgiliicerik icerik_id=”16417″]

Avengers: Infinity War, yabancı filmler arasında en iyi açılış yapan ikinci film oldu!

Marvel Sinematik Evreni’nin en gözde yapımı olan ve 10 yıllık süreçte işlenen birçok kahramanı yeniden bizlerle buluşturan film, tüm dünyada büyük bir ilgi odağı olmuş durumda. Sonsuzluk Taşları ve onları ele geçirmek için elinden geleni yapan Thanos‘un hikayesi için milyonlar salonları doldururken, korsan çekim için de istenilen ortam sağlanmış oluyor.

İzleyecek olan seyircilere tavsiyemiz, kesinlikle Avengers’ı sinemada 3D desteği ile izleyerek keyfini çıkarmaları olacaktır.  Görkemli bir açılış gerçekleştiren Avengers: Infinity War, ilerleyen haftalarda 1.462.002 seyirciyle Türkiye’de en çok izlenen süper kahraman filmi unvanını şimdilik elinde bulunduran Batman v Superman: Adaletin Şafağı‘nı geride bırakacak gibi duruyor. En çok izlenen yabancı filmler listesindeilk ona kuvvetle muhtemel girecek olan Infinity War’un nihai sırasının ne olacağını ise özellikle önümüzdeki hafta sonu elde edeceği seyirci miktarı belli edecek.

Türkiye'de Avengers Infinity War Rekoru

Kaynak

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Oppo, Ünlü Şarkıcı Sıla’nın Rol Aldığı Yeni Reklam Filmi İçin Geri Sayım Başlattı

Uğur Aydemir

İşte Bu Haftanın En Çok İndirilen Filmleri

Buğra Noyan

Deadpool 2 Filminin İlk Resmi Posteri Yayınlandı

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.