TeknoDiot
     
     
     

Turkcell’den Türk Televizyonlarında Bir İlk

Turkcell'den Türk Televizyonlarında Bir İlk

Görme engelliler “Bilin Deneyin” programını  “Cepten Sesli Betimleme” ile izliyor. İşte konunun detayları.

 Her Pazar CNN Türk’te yayınlanan “Bilin Deneyin” isimli bilim programı, Turkcell’in katkılarıyla Hayal Ortağım uygulamasında sesli betimleniyor. Uygulamadaki “Cepten Sesli Betimleme” ile görme engelliler, ücretsiz olarak kullandıkları Hayal Ortağımdan program boyunca tüm görsel detayları dinleyerek takip edebiliyor.

Turkcell’in toplumun her kesiminde fırsat eşitliği odağıyla hareket ettiği projelerinden biri olan ve görme engellilerin sosyal hayata aktif katılımını hedeflediği uygulaması Hayal Ortağım, bir ilke daha imza attı. İlk etapta sinema filmleriyle hayata geçirilen ve bugüne kadar 60 vizyon filminin betimlenerek görme engellilere ulaştırıldığı “Cepten Sesli Betimleme” teknolojisi şimdi de Türkiye’de ilk kez TV’de. Her Pazar CNN Türk’te yayınlanan “Bilin Deneyin” isimli bilim programı, Turkcell ve YGA (Young Guru Academy) işbirliği ile ve Sesli Betimleme Derneği’nin destekleriyle  Hayal Ortağım uygulamasında sesli betimleniyor.

Turkcell'den Türk Televizyonlarında Bir İlk

Programın tamamı anlatılıyor

Pazar günleri 16.15’te başlayan ve haber kategorisinde reytingde birinci olan “Bilin Deneyin” isimli bilim programı Turkcell’in Hayal Ortağım uygulamasıyla herkesin erişebildiği bir yayına dönüşüyor. Program başladığında kullanıcı betimlemeyi uygulama üzerinden başlatıyor ve betimleme program ile otomatik senkronize oluyor. Kullanıcı bir taraftan programı dinlerken, konuşmaların olmadığı yerlerde de Hayal Ortağımın “Cepten Sesli Betimleme” teknolojisi devreye giriyor. Böylece görme engelliler detaylı sesli betimlemelerle programdaki tüm gelişmelerden haberdar oluyorlar.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


ASUS, Yapay Zeka Çözümlerinde Certis Group ile İş Birliğine Başladı!

Uğur Aydemir

Rubenis Klima Servis Üsküdar

TeknoDiot Bey

Milyonlarca Kişinin Verileri MyFitnessPal Adlı Uygulama Üzerinden Çalındı!

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.