TeknoDiot
     
     
     

Türk Girişimcinin 295 Milyon Dolarlık Projesi!

Türk Girişimcinin 295 Milyon Dolarlık Projesi!

Türk girişimcilerinden bir tanesi olan Berkay Mollamustafaoğlu’ndan inanılmaz bir başarı. Tam 295 milyon dolarlık proje!

Berkay Mollamustafaoğlu ’nun girişimi olan OpsGenie 295 Milyon dolara Atlassian’a satıldı. 2015 senesinde 589 Milyon Dolara satılan Yemeksepeti birinciliğini korurken OpsGenie projesi de ikincilikte yerini aldı.
Türk Girişimcinin 295 Milyon Dolarlık Projesi!

[sp-related style=”dark” id=”11832″]
OpsGenie 6 yıl önce Ankara’da akıllı bildirim olarak tanımlanmıştı. OpsGenie, SaaS olarak çalışan, mühendislik ve operasyon takımları için tasarlanmış bir nöbet ve uyarı yönetim sistemidir. Büyük ilgi gören OpsGenie Amerika’da ofisi açılıp 10 Milyon dolar yatırım yapıldı. Kendini gün ve gün geliştirdi. 3 binden fazla ofise ulaşan bu teknoloji sistemi Atlassian’ın büyük ilgisini çekti. Berkay Mollamustafaoğlu’nun kurduğu teknoloji sistemini satın aldı.

Atlassian şirketinin öne çıkan yazılımcılara yönelik olan Jira OpsGenie’y le birlikte olup akıllı bildirimi kendi platformuna ekleyecek ve müşterilerine yeni bir sistem sunacak.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yerli Yazılıma Devletten Yüzde 60 Hibe Desteği

Buğra Noyan

Türkiye’nin En İyi 5 İnternet Girişimcisi

Buğra Noyan

Ücretsiz Deneme Süresinin Sonunda Abonelikleri Kendi İptal Eden Uygulama!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.