Turistik Uzay Gezisinin Bilet Fiyatları Belli Oldu

Geleceğin turistlik gezileri artık uzaya olacağı kesin. Uzay konuları çok maliyetli bir durum gerçekten. Turistik uzay gezisinin bilet fiyatları belli oldu.

ABD merkezli dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden bir tanesi olan Amazon’un sahibi Jeff Bezos’un, uzay faaliyetleri geliştirmek için kurduğu Blue Origin tarafından düzenlenecek, turistik uzay seyahatleri için istenen bilet fiyatı ortaya çıktı.

Blue Origin, uzaya turistik ziyaretler düzenlemek için kurulan ve uzay uçuşlarının maliyetlerini düşürerek, insanları kolayca uzaya taşımayı planlayan bir şirket olarak işe başlamıştı. Yapılan geliştirme çalışmalarından sonra yakın zaman sonra ilk insanlı uçuşlarını düzenleyeceğini açıklayan Blue Origin’in seferleri için bilet fiyatlarını belirlediği de ortaya çıktı. Uzay geleceğin yeni bir turistlik merkezi olarak görülmekte.

[ilgiliicerik icerik_id=”20500″]

Turistik Uzay Gezisinin Bilet Fiyatları Belli Oldu

Reuters, Blue Origin çalışanlarından birinden aldığı ve “birinci elden” dediği istihbarat neticesinde, New Shepard olarak adlandırılan turistik uçuşlarda her koltuğun 200.000 ila 300.000dolar değerinde olacağını aktardı. Keza henüz uzay aracı geliştirme faaliyetlerinin başında olan Virgin Galactic’in ön siparişe çıkardığı uzay gezisinin biletleri de 200.000 – 250.00 dolar arasında satılmıştı. Genellikle ön siparişte ucuz fiyatla satılır, normal fiyatı ne kadar olur siz düşün deriz.

Benzer bir fiyat politikası güdecek Blue Origin’in uçuşlar sırasında yerden 100 kilometre kadar yükseleceği ve yörünge altı uzay seviyesinde dolaştıktan sonra tekrar Dünya’ya döneceği söylenmişti. Her uçuşun yaklaşık 10 milyon dolarlık maliyeti olması beklenirken, uçuşlarda kullanılan uzay aracında “dünyanın en büyük cam kabini” bulunacağı ve müşterilere gelmiş geçmiş en iyi Dünya manzarasının gösterileceği belirtilmişti. Blue Origin’in de bu konu hakkında büyük bir çalışması mevcut. Ciddi ciddi yakın zamanda havalarda uzay gemilerini görünce hiç şaşırmayın.

Göz atın:   Isındığında Soğuyan, Soğuduğunda Kendini Isıtan Akıllı Kumaş İcat Edildi
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu