Tüm Mac’ler İkinci Ekran Olarak iPad Kullanmayı Desteklemiyor

MacOS Catalina güncellemesinin bir parçası olarak, Apple, Mac bilgisayarlarını kullanırken kullanıcıların iPad’lerin ikincil bir ekrana dönmesini sağlayan Sidecar adlı yeni bir özellik duyurdu.

Apple‘ın bu işlevsellikte macOS’ta geliştirebileceğine dair söylentiler vardı ve iyi haberi doğru olduğu ortaya çıktı.

Ancak, çok heyecanlanmadan önce, tüm Mac’lerin bu özelliği desteklemediği ortaya çıkıyor. Apple detayları henüz açıklamadı, ancak geliştirici Steve Troughton-Smith’e göre, onu destekleyecek bir Mac bilgisayar listesi buldu. Buna, 2015 veya daha yeni olan 27 inç iMac, 2016 MacBook Pro veya daha yenisi, 2018 Mac mini veya yenisi, 2019 Mac Pro, 2018 MacBook Air ve 2016 MacBook dahildir.

[sp-related style=”light” id=”45087″]

Tüm Mac'ler İkinci Ekran Olarak iPad Kullanmayı Desteklemiyor

[sp-related style=”light” id=”48756″]

MacOS Catalina güncellemesinin 2012 yılına kadar uzanan Mac bilgisayarlarla uyumlu olacağını düşündüğünüz zaman bu çok kısa bir listedir. Sidecar’ın yalnızca bu kadar az Mac bilgisayarı desteklemesi için nedeninin ne olabileceği henüz belli değil, ama ne yazık ki, bu şimdilik gerçek gibi görünüyor.

İyi haber şu ki, Luna gibi bazı şirketler Sidecar’ın duyurusu ile kendini kör hissetmiş olsa da, burada daha eski Mac’lere sahip olanların iPad’lerini ikincil bir ekran olarak kullanmak istiyorlarsa yazılımlarını kullanmaları gerekeceği yönünde.

Göz atın:   Apple'dan İlk Sertifikalı USB-C Lightning Kablo
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu