TeknoDiot
     
     
     

Tüm Dünyaya İnternet Dağıtmak İçin İlk Adımı Attı!

Tüm Dünyaya İnternet Dağıtmak İçin İlk Adımı Attı!

SpaceX’in CEO’su Elon Musk, tüm dünyaya internet sağlayacak olan uydularını uzaya gönderdi. Uzun vadeli projenin ilk adımı böylece atılmış oldu. Söz konusu proje ile internet hızının ciddi derecede artması ve internet erişimi bulunmayan noktalarında online dünya ile buluşması hedefleniyor.

Geçtiğimiz haftalarda dünyanın en güçlü roketi Falcon Heavy’i başarıyla fırlatan ve Tesla’yı uzaya göndererek adından sıkça söz ettiren Elon Musk’ın sıradaki hedefi gezegenimizin tamamnına internet erişimi sağlamak.

Tüm Dünyaya İnternet Dağıtmak İçin İlk Adımı Attı!
Elon Musk’ın CEO’su olduğu özel uzay şirketi SpaceX, tüm dünyaya internet sağlayacak proje için ilk adımı attı! SpaceX’in küresel internet projesi için geliştirdiği Starlink uydusundan ilk ikisi uzaya fırlatıldı. SpaceX’in Falcon 9 roketleriyle fırlattığı geniş bant internet bağlantısı sağlayacak uydularından ilk ikisi Dünya’nın alçak yörüngesine ulaştı.

[ilgiliicerik icerik_id=”12482″]

ELON MUSK’TAN İLK AÇIKLAMA
Tüm Dünyaya İnternet Dağıtmak İçin İlk Adımı Attı!

Elon Musk, TinTin A ve TinTin B isimli ilk uyduların yörüngeye çıktığını Twitter hesabından paylaştığı bir videoyla duyurdu. Dünya’nın yörüngesine yerleştireceği 4000 adet uyduyla tüm dünyaya internet sağlayacak global bir ağ kurmayı planlayan SpaceX test uydularını taşıyan Falcon9 roketini fırlattı.

[ilgiliicerik icerik_id=”12437″]

Şirket, İspanya Savunma Bakanlığı tarafından finanse edilen Paz adlı uyduyu göndereceği Falcon 9 roketiyle beraber, iki adet deneysel geniş bant uydusunu da uzaya taşıyacak. Projenin inümüzdeki 10 yıl içinde hizmete girecek uydudan internet hizmetinin öncüsü olması bekleniyor. Söz konusu proje ile internet hızının ciddi derecede artması ve internet erişimi bulunmayan noktalarında online dünya ile buluşması hedefleniyor.Tüm Dünyaya İnternet Dağıtmak İçin İlk Adımı Attı! .

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


WhatsApp, Kaybolan Mesajlar Üzerinde Çalışıyor

Buğra Noyan

Google, 20 Şubat’tan İtibaren Gmail’de Önemli Değişiklikler Yapacak

Buğra Noyan

Google’dan İsteğe Bağlı Yedekleme Geliyor!

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.