«
  1. Ana sayfa
  2. Akıllı Telefon Haberleri
  3. TSK İçin Güvenli Telefonlar Geliyor

TSK İçin Güvenli Telefonlar Geliyor

TSK İçin Güvenli Telefonlar Geliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çok daha güvenli iletişim sağlayabilmesi için geliştirilen güvenli cep telefonları yolda.

TSK için birçok yerli ürün geliştiriliyor silahları, tanklar, teçhizatlar ve niceleri ama bu sefer geliştirilen ürün bu zamana kadar geliştirilenlerden bir hayli farklı. Bu sefer askerlerimizin çok daha güvenli iletişim sağlamaları amacıyla bir cep telefonu geliştiriliyor.

TSK tarafından yapılan açıklamaya göre askeri personelin görev bölgelerinde iletişim ihtiyaçlarını gidermeleri amacıyla geliştirilen telefonun ne zaman ortaya çıkacağı yada özellikleriyle alakalı bir açıklama henüz yapılmadı.

[ilgiliicerik icerik_id=”17277″]

Emniyetli Cep Telefonu Projesi olarak adlandırılan bu projede telefonun yazılım kısmı da  yerli ekipler tarafından geliştirilecek.

Bu telefon sayesinde görev sırasında askeri personeller sesli, görüntülü görüşme yapabilecek ve mesajlaşabilecekler. Bunların yanı sıra bana göre en önemli ve hayati özellik olan anlık konum paylaşma özelliğini kullanabilecekler.

Muhtemelen kişiye özel olacak telefonlar doğrudan uydu ile bağlantı sağlayacak ama sizlerde biliyorsunuz bazen görevler günlerce sürebiliyor ve telefonların uzun süre açık kalması gerekecek. Bu doğrultuda akla çok önemli bir soru geliyor;

“Telefonda bulunacak olan batarya kaç mAh olacak ?”


Bir Cevap Yaz

Adil Anıl Öktem Hakkında

Adil Anıl Öktem

Adil Anıl Öktem

Afyon Kocatepe Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Mezunuyum. Teknoloji ve oyunlara fazlasıyla ilgili ayrıca yazmayı seven biriyim.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *