TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Akıllı Telefon Haberleri » TSK İçin Güvenli Telefonlar Geliyor

TSK İçin Güvenli Telefonlar Geliyor

TSK İçin Güvenli Telefonlar Geliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çok daha güvenli iletişim sağlayabilmesi için geliştirilen güvenli cep telefonları yolda.

TSK için birçok yerli ürün geliştiriliyor silahları, tanklar, teçhizatlar ve niceleri ama bu sefer geliştirilen ürün bu zamana kadar geliştirilenlerden bir hayli farklı. Bu sefer askerlerimizin çok daha güvenli iletişim sağlamaları amacıyla bir cep telefonu geliştiriliyor.

TSK tarafından yapılan açıklamaya göre askeri personelin görev bölgelerinde iletişim ihtiyaçlarını gidermeleri amacıyla geliştirilen telefonun ne zaman ortaya çıkacağı yada özellikleriyle alakalı bir açıklama henüz yapılmadı.

[ilgiliicerik icerik_id=”17277″]

Emniyetli Cep Telefonu Projesi olarak adlandırılan bu projede telefonun yazılım kısmı da  yerli ekipler tarafından geliştirilecek.

Bu telefon sayesinde görev sırasında askeri personeller sesli, görüntülü görüşme yapabilecek ve mesajlaşabilecekler. Bunların yanı sıra bana göre en önemli ve hayati özellik olan anlık konum paylaşma özelliğini kullanabilecekler.

TSK İçin Güvenli Telefonlar Geliyor

Muhtemelen kişiye özel olacak telefonlar doğrudan uydu ile bağlantı sağlayacak ama sizlerde biliyorsunuz bazen görevler günlerce sürebiliyor ve telefonların uzun süre açık kalması gerekecek. Bu doğrultuda akla çok önemli bir soru geliyor;

“Telefonda bulunacak olan batarya kaç mAh olacak ?”

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Nokia X’den Yeni Bilgiler Geldi

Buğra Noyan

Xiaomi Mi 9 Canlı Kanlı Görüntülendi

Buğra Noyan

İstenmeyen SMS’ler Nasıl Engellenir?

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.