TeknoDiot
     
     
     

Trump’tan ‘Oyunlarda Şiddet Var!’ Videosu Yayınlandı!

Trump’tan 'Oyunlarda Şiddet Var!' Videosu Yayınlandı!

Geçtiğimiz günlerde oyun sektörünün önde gelen isimleriyle toplantı yapan Trump, oyunlardaki şiddeti göstermek için özel bir video derledi.


Amerikan halkının silahlanması ve şiddete meyilli olmasından Trump, özendirdiği gerekçesiyle oyunları sorumlu tutuyor. Bu nedenle Amerikan başkanı geçtiğimiz cuma günü oyun endüstrisinin liderleriyle Beyaz Sarayda bir toplantı gerçekleştirdi.

[ilgiliicerik icerik_id=”13087″]

Toplantıya Nintendo, Microsoft ve Sony gibi büyük konsol üreticilerinin katılımının yanı sıra, Rockstar ve Black Isle Studios gibi büyük oyun firmaları da katılım gösterdi. Henüz tüm davetli listesi açıklanmadı, ancak Trump’ın asılsız suçlamalarını yöneltmek için derlediği video, Beyaz Saray‘ın resmi Youtube hesabından paylaşıldı. Dilerseniz haberimize videodan sonra devam edelim.

Video bittikten sonra Trump katılımcılara “Bu şiddetli, değil mi?” diye sordu. Gördüğünüz üzere videoda, Call of Duty, Sniper Elite, Fallout, Wolfenstein ve Dead By Daylight gibi oyunlardan çok sayıda kare yer alıyor. Evet, bu oyunlarda bir miktar şiddet içeriği olabilir. Ancak yapılan birçok bilimsel çalışmaya göre, video oyunları insanları şiddete yöneltmez..

Trump’tan 'Oyunlarda Şiddet Var!' Videosu Yayınlandı!

Uluslararası Oyun Geliştiricileri Derneği (IGDA) toplantı sonrasında yaptığı açıklamada,“Video oyunları ve şiddet arasında bağlantı olmadığını belirleyen sayısız bilimsel çalışmayı, video oyunlarının içeriğini ve sektörümüzün derecelendirme sistemini tartıştık.”dedi. Alınan kararlara ve konuşulan konulara göre muhtemelen, oyunlara daha sıkı yaş sınırlama önlemleri getirilecek ve yeni gönüllüğe dayanan önlemler alınacak.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


ASRock, İki Yeni Premium Phantom Gaming Z390 Anakartını Duyurdu

Buğra Noyan

Milli Arama Motoru Yaani’den Her Ay İnternet Hediye!

Buğra Noyan

Tasarımı ile Büyüleyen Oyuncu Klavyesi: ASUS ROG Strix Flare

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.