Yerli Otomobilin Tasarım Sürecini Anlatan Belgesel Yayınlandı - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

Yerli Otomobilin Tasarım Sürecini Anlatan Belgesel Yayınlandı

Yerli Otomobilin Tasarım Sürecini Anlatan Belgesel Yayınlandı

Türkiye’nin Otomobili sahneye çıkmıştı. %100 elektrikli ilk yerli otomobil Aralık ayında resmi olarak sergilenmişti.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirdiği ‘Yeniliğe Yolculuk’ buluşmasında, kuruluşundan bugüne geçen 18 ayda aldığı mesafeyi ve Türkiye’de teknolojik dönüşüme nasıl öncülük edeceğini paylaştı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile perakende, otomotiv, telekomünikasyon ve tüketici elektroniği gibi farklı alanlarda deneyimleri olan Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu Grubu’nun sinerjisi ve daha önce Türkiye’de benzeri olmayan bir iş birliği modeliyle kurulan TOGG, otomotivin mobilite ekosistemine dönüştüğünün habercisi ilk ön gösterim araçlarını ülkemiz ve dünya sahnesine çıkardı.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) 2022 yılında üretimine başlayacağı, geliştirme süreci devam eden C-SUV modelinin ön gösterim versiyonunu tanıttı. Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde gerçekleşen Yeniliğe Yolculuk Buluşmasında C-SUV modeliyle birlikte bir de C- Sedan konsepti gösterildi.

Yerli otomobilin tasarım süreci

Resmi kuruluşu 28 Haziran 2018’de gerçekleşen ve kuruluşundan 18 ay sonra tasarım ve mühendislik çalışmalarının geldiği noktayı gösteren ilk ön gösterim aracını ve Sedan konseptini gün ışığına çıkaran TOGG, Türk Otomotiv endüstrisinin kalbi olan Marmara Bölgesi’nde kurulacak fabrikasının temelini 2020 yılında atacak. 2030 yılına kadar ise fikri ve sınai mülkiyet hakları tamamen kendisine ait bir ortak e-platform üzerinde 5 farklı model üretecek.

Yerli Otomobilin Tasarım Sürecini Anlatan Belgesel Yayınlandı

TOGG, paylaştığı belgeselde yerli otomobilin yapım sürecinde hedef kitlenin beklentileri ve isteklerine göre aracın tasarlandığını vurguladı. Bu istekleri gösteren ufak da bir grafiği belgesele yerleştirdi. Gördüğümüz grafikteki istekleri ve aracın tasarımını karşılaştırdığımızda ortaya gerçekten istenilen şeyin çıktığını söyleyebiliriz.

Elbette aracın tasarımı yalnızca hazırlanan tek bir tasarımla belirlenmedi. TOGG’un tasarım ekibi ve Murat Günak, 18 farklı tasarım evinin yaptığı çalışmaları tasarım sürecinde değerlendirdi. Bu tasarımlardan bazı örnekler de yayınlanan mini belgeselde kendine yer buldu. Son olarak bu tür otomobil haberleri ile ilgili haberlere güncel şekilde otomobil haberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

:: Gücüne Güç Katan Lamborghini Huracan Evo RWD

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


En İyi Cosplay Çalışmaları #1

Adil Anıl Öktem

Mercedes-Benz, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda

TeknoDiot Bey

Samsung Galaxy Watch 3, Bluetooth SIG Sertifikasında Ortaya Çıktı

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.