TikTok’ un ByteDance’ den Akıllı Telefon !

TikTok’ un sahibi ByteDance bir akıllı telefon üretmeyi planladığını onayladı.

TikTok‘ un sahibi ByteDance, bu yıl başlarında Smartisan ile bir anlaşma yaptıktan sonra bir takım patent ve çalışanlarını satın aldığı bir akıllı telefon üretmeyi planladığını bildirmişti. Reuters‘ e verilen yorumlarda, şirketten bir sözcü telefonu “eski Smartisan kullanıcı tabanının ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan önceki Smartisan planlarının devamı” olarak nitelendirdi.

ByteDance’ nın başka bir ürün kategorisine girmeyi düşünmesi tam olarak şaşırtıcı değil, özellikle mesajlaşmaya açıldığından ve bir müzik akışı hizmeti başlatmayı düşündüğü bildiriliyor. Önceki raporlar, bu uygulamaların her ikisinin de, şirketin patlayıcı büyümesinin arkasındaki TikTok ile birlikte, ByteDance’ ın telefonuna önceden kurulacağını ileri sürdü.

 

TikTok' un ByteDance' den Akıllı Telefon !

 

Esas olarak hizmete dayalı şirketlerin donanıma geçme konusundaki önceki girişimleri özellikle iyi gitmedi. Facebook, HTC ile işbirliği içinde ürettiği telefonu hiç takip etmedi ve Amazon Fire Phone hakkında söylenenler ne kadar az olursa, o kadar iyi oldu. TikTok’ un uluslararası genişlemesinde yaşadığı güçlüklerin yanı sıra, Çinli şirketlerin küresel bir izleyici kitlesi için akıllı telefonlar üretmedeki rolünün yanı sıra bir soru da var. Yine de, ByteDance’ in TikTok’ ta geçirdiği bir gecede uluslararası başarı, telefonunu çalıştıracak bir yol bulmayı şirketten geçirmeyeceğimiz anlamına geliyor.

Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu